Erdoğan'ın NATO resti sonrası PKK, Norveç basınında yalvardı

İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği başvurusunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Teröristleri teslim etmeyeceklerine dair mesajları var. Bu iki ülkenin NATO'ya girmelerine 'Evet' demeyiz" açıklaması terör örgütü PKK'yı panikletti.

GİRİŞ 23.05.2022 15:49 GÜNCELLEME 23.05.2022 16:57
Bu Habere 131 Yorum Yapılmış

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik işgal girişiminin ardından İsveç ve Finlandiya'nın kendilerini garanti altına almak için NATO üyeliği başvurusu Türkiye'nin sert tepkisine neden oldu.

ERDOĞAN RESTİ ÇEKTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, "Biz şu anda İsveç ve Finlandiya ile ilgili gelişmeleri takip ediyoruz ama olumlu bir düşünce içerisinde değiliz. Teröristleri teslim etmeyeceklerine dair mesajları var. Bu iki ülkenin NATO'ya girmelerine 'Evet' demeyiz" açıklamasında bulunmuştu.

Erdoğan şartlarını sundu! İsveç'ten işi yokuşa süren müzakere açıklamasıErdoğan şartlarını sundu! İsveç'ten işi yokuşa süren müzakere açıklaması

İSVEÇ'TEN SKANDAL SAVUNMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu açıklamaları sonrası İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, ülkesinin PKK'yı Türkiye'den sonra terör örgütü listesine alan ilk ülke olduğunu, bu duruşun değişmediğini savundu.

PKK SÖZCÜSÜ NORVEÇ BASININDA YARDIM DİLENDİ

Gelişmelerin ardından PKK'nın sözcüsü Zagros Hiwa, Norveç basınına konuştu. Kürtlerin insan haklarına saygı nedeniyle İskandinav ülkelerine sığındığını söyleyen PKK sözcüsü, İskandinav ülkelerine seslenerek "Erdoğan'ın baskısına boyun eğmeyin" çağrısı yaptı.

PKK sözcüsü Zagros Hiwa

Norveç basını aracılığıyla sesini duyurmaya çalışan ve adeta yardım dilenen PKK sözcüsü şu ifadeleri kullandı:

"İskandinav ülkelerindeki herkesi, hem devletleri hem de insanları, Erdoğan'ın ulusal gururunuzu veya siyasi ve toprak bütünlüğünüzü etkilemesine izin vermemeye çağırıyoruz."

HDP'Lİ VEKİL BEŞTAŞ DA PKK İLE AYNI DİLDEN KONUŞTU

DP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, ise Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine ilişkin tavrına değinerek, "Kürt meselesi Türkiye'nin içerisinde çözülebilir. NATO'ya şantaj yaparak, İsveç ve Finlandiya'yı veto ederek bu meseleyi çözemezsiniz. Bu ülkelerin dar pazarlıklara gireceğini de düşünmüyoruz." ifadelerini kullandı.HDP'li Meral Danış Beştaş

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 131
 • Mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunları/isteyenleri İsveç'e gönderelim, problem bitsin
  Cevapla
 • Cem 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun reis
  Cevapla
 • VATANDAŞ 2 yıl önce Şikayet Et
  Kürt meselesi YOKTUR. PKK,PYD VE HDP MESELESİ VARDIR.
  Cevapla
 • Önce Vatan 2 yıl önce Şikayet Et
  Kürt meselesi neymiş birde onu açıklasanız? hangi kürdün ne meselesi varmış, bak vekil olmuşsun, daha ne eksikliğin var?
  Cevapla
 • Kayseri 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen dar düşünme, Çok daha geniş, düşünenler çok var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan, Pedro Sanchez ile görüştü!
Flaş iddia! Beşiktaş yeni hocasıyla prensip anlaşmasına vardı!