RT'ye konuşan Esad'dan Türkiye'ye operasyon tehdidi

Suriye'deki rejimin Devlet Başkanı Beşşar Esad, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine olası yeni bir askeri harekatında; Suriye ordusuyla karşı karşıya gelmesi durumunda karşılık vereceklerini söyledi.

GİRİŞ 11.06.2022 08:31 GÜNCELLEME 11.06.2022 09:06
Bu Habere 226 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü PKK/YPG unsurlarına karşı yeni bir operasyon düzenleme sinyalini vermesi, Suriye'deki rejimin Devlet Başkanı Beşşar Esad'ı rahatsız etti.

Ülkenin doğusunda hiçbir varlık gösteremeyen, PKK/YPG işgali altındaki bölgelere ses çıkartmayan Esad, TSK'nın olası harekat planından rahatsız oldu.

"TÜRK ORDUSUNA KARŞILIK VERMİŞTİK, YİNE VERİRİZ"

Rus televizyonu Russian Today'e (RT) verdiği mülakatta; sanki Türkiye kendilerine saldırıyormuş imajı çizmeye çalışan Esad, "Türkiye saldırırsa direniz" dedi.

Olası operasyonu "işgal" olarak tanımlayan Esad; "Bir işgal olursa ilk etapta bir halk direnişi olur. Tabii ki, Suriye ordusunun konumlandığı yerlerde askeri koşulların doğrudan karşı karşıya getirdiği durumlarda karşılık veririz" ifadelerini kullandı.

Daha önce sahada Türk ordusuyla Suriye ordusunun karşıya karşıya geldiğini iddia eden Esad; "O dönem topraklarımıza giren bazı Türk hedefleri imha ettik. Askeri kapasite izin verirse durum yine aynı olacak" dedi.

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Sorumlu Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 226
 • İso 1 ay önce Şikayet Et
  Hangi Suriye halkından bahsediyor bu halk mı kaldı pkk deaş bunun halkı sayılır
  Cevapla
 • bülent 2 ay önce Şikayet Et
  Yediğin dayağı unuttun galiba, bir daha atarız yalnız, şimdi DAHA DA GÜÇLÜYÜZ HABERİN OLSUN...
  Cevapla
 • Erkan dastan 2 ay önce Şikayet Et
  Suriyede tarih ten kalan haklarımz aranmalı.Türk Bayeağı eski Türk topeaklarnda dalgalandırılmalıdır.
  Cevapla
 • Son osmanli 2 ay önce Şikayet Et
  Siz ancak sivileri katledersiniz Esat iti Türk ordusunun karşısında arkanıza bakmadan sama doğru kacarsiniz da orada da kurtuluş bulamazsınız. Allah'a kavuşmanın zamanını kisaltirsinda baban gibi senin de yerin Cehenem olacak orada da kurtulus yok size! Iyisini ne geberene kadar sesini kes adam sansınlar!
  Cevapla
 • Hamza çelebi 2 ay önce Şikayet Et
  Hiç bir şey, yine abd ,rusya bizim yolumuzu keser ortak devriye, ortak harekat,sözler söz vermeler, falan filan. Degişen bir şey olmaz,suriyelilerde burda,devammm
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BM'den Yunanistan ve Türkiye'ye çağrı!
Putin'in imzası sonrası Rusya'ya peş peşe tepkiler: Asla tanımayacağız