Andrew Gurulyov: İlk olarak Londra'yı bombalayacağız

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Rus Parlamentosu Savunma Komitesi üyesi general Andrew Gurulyov, Kaliningrad'ta NATO ile bir savaşın çıkması durumunda ilk vuracakları yerin başkent Londra olduğunu belirtti.

GİRİŞ 25.06.2022 08:29 GÜNCELLEME 25.06.2022 13:13
Bu Habere 91 Yorum Yapılmış

Rus devlet televizyonunda yayına katılan Rus Parlamentosu Savunma Komite Üyesi General Andrew Gurulyov, Kaliningrad üzerinden NATO ülkelerine gözdağı verdi.

Gurulyov, olası savaş durumunda Rusya'nın Varşova veya Berlin'i hedef almayacağını; bunun yerine ilk olarak Londra'ya füze atacağını söyledi.

Kaliningrad krizi büyüyor... Rusya'dan AB'ye: Geçişi açın yoksa misilleme yapacağızKaliningrad krizi büyüyor! Rusya'dan AB'ye: Geçişi açın yoksa misilleme yapacağız

Rusya'dan sanal nükleer saldırı tatbikatıRusya'dan Kaliningrad'ta sanal nükleer saldırı tatbikatı

The Kyiv Independent sitesinde yer alan habere göre; Putin'in yakın çalışma arkadaşlarından olduğu kaydedilen Gurulyov, "İlk hava operasyonu sırasında tüm düşman grubu yok edilecek dedi.

"İLK OLARAK LONDRA'YI VURACAĞIZ"

Sözlerine devam eden Rus vekil, "Amerikalı veya İngiliz olmaları kimsenin umurunda olmayacak. Kesinlikle Varşova, Paris veya Berlin'den başlamayacağız. İlk vurulan Londra olacak.

"GÜÇ KAYNAKLARINI KESECEĞİZ"

Kritik öneme sahip bölgeleri yok etme operasyonunun bir parçası olarak, Batı Avrupa'nın elektrik kaynakları kesilecek ve hareketsiz hale getirilecek. Tüm güç kaynağı siteleri yok edilecek.

"ABD'NİN ALACAĞI TAVRI MERAK EDİYORUM"

Üçüncü aşamada ise, soğukta, yiyeceksiz ve elektriksiz mücadeleye devam etme konusunda ABD'nin Batı Avrupa'ya ne diyeceğini bekliyorum. Onların kenarda nasıl kalacağını merak ediyorum. Kaba bir plan bu ve bazı anları kasıtlı olarak atlıyorum çünkü bunlar televizyonda tartışılmayacak" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 91
 • Musa 4 ay önce Şikayet Et
  Niye washington'u vurmuyon Rus ayısı ? yemiyor mu ?
  Cevapla
 • Ottomans 5 ay önce Şikayet Et
  Andrew gurulyov senin yanindayim yeterki yok et ingiltereyi
  Cevapla
 • Birtürk 5 ay önce Şikayet Et
  Vur vur atinayıda vur
  Cevapla
 • Cafer 5 ay önce Şikayet Et
  İyi olur 2 dünya savaşında almanlar başarmamıştı birde siz deneyin umarım tam isabetle vurursunuz.
  Cevapla
 • Kamil 5 ay önce Şikayet Et
  Rus bu önce ılımlı gelir , lafına blöf derler , Zira şakası buz gibi soğuk olur . Ha soğuk şaka , ha gerçek , sinir teli bir atar ise şakasını muhakkak gerçek eder .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Asgari ücret ne kadar olacak? Bakan Bilgin rakam verdi
Çin'de şok eden olay: Dünya kupası uğruna felç oldu!