Putin'den müttefiklerine mesaj: En modern silahları sunmaya hazırız

Rusya lideri Putin, "Müttefiklerimize ve ortaklarımıza, küçük silahlardan zırhlı araçlara ve topçulara, askeri havacılıktan insansız hava araçlarına kadar en modern silahları sunmaya hazırız." ifadelerini kullandı" açıklamasında bulundu.

Putin'den müttefiklerine mesaj: En modern silahları sunmaya hazırız
Putin'den müttefiklerine mesaj: En modern silahları sunmaya hazırız
GİRİŞ 15.08.2022 18:32 GÜNCELLEME 15.08.2022 18:32
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Latin Amerika, Asya ve Afrika devletleriyle güçlü ilişkilere değer verdiklerini belirterek, "Ülkemizin farklı kıtalarda çok sayıda müttefike, ortağa ve benzer düşünceyi benimseyen insanlara sahip olmasından memnuniyet duyuyoruz. Bunlar, sözde hegemonyanın önünde eğilmeyen devletlerdir." dedi.

"EN MODERN SİLAHLARI SUNMAYA HAZIRIZ"

Rusya'nın özellikle Latin Amerika, Asya ve Afrika'daki ülkelerle güçlü ilişkilere sahip olduğunu kaydeden Putin, "Latin Amerika, Asya ve Afrika devletleriyle güçlü, dostane ve gerçekten güvene dayalı ilişkilere içtenlikle değer veriyoruz. Müttefiklerimize ve ortaklarımıza, küçük silahlardan zırhlı araçlara ve topçulara, askeri havacılıktan insansız hava araçlarına kadar en modern silahları sunmaya hazırız." ifadelerini kullandı.

Putin'den Kim Jong-un'a mektup: İş birliği mesajıPutin'den Kim Jong-un'a mektup: İş birliği mesajı

Putin, Moskova bölgesinde 21 Ağustos'a kadar sürecek "Armiya" isimli 8. Uluslararası Askeri-Teknik Forumu'nun açılışında konuştu.

Rusya'nın, askeri-teknik iş birliğinin geniş ve kapsamlı bir şekilde geliştirilmesinden yana olduğunu vurgulayan Putin, bu tür iş birliklerinin, şimdi daha fazla ortaya çıkan çok kutuplu bir dünya düzeninde daha da önemli hale geldiğini söyledi.

"BUNLAR, SÖZDE HEGEMONYANIN ÖNÜNDE EĞİMEYEN DEVLETLERDİR"

Putin, Rusya'nın çok sayıda müttefike sahip olmasını da memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Ülkemizin farklı kıtalarda çok sayıda müttefike, ortağa ve benzer düşünceyi benimseyen insanlara sahip olmasından memnuniyet duyuyoruz. Bunlar, sözde hegemonyanın önünde eğilmeyen devletlerdir." dedi.

Söz konusu ülkelerin bağımsız bir yol izleyebildiklerini dile getiren Putin, "Egemen, bağımsız bir kalkınma yolu seçiyorlar. Küresel ve bölgesel güvenlik konularını uluslararası hukuk, karşılıklı sorumluluk ve birbirlerinin çıkarlarını dikkate alarak toplu bir şekilde çözmek istiyorlar. Böylece çok kutuplu bir dünyanın korunmasına katkıda bulunuyorlar." diye konuştu.

 

KAYNAK: AA
Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 22
 • afacan 3 ay önce Şikayet Et
  usa bize verdi zamanin da bozuk calismaz bilgi ilk usa gider yada israile o kazigi yedin biz de satiyoruz ustelik hilesiz ve cok kaliteli
  Cevapla
 • Türk oğlu Türk 3 ay önce Şikayet Et
  Önüne gelen iti sopayla dürtüyor (it=pkk)iti kullanmak isteyen dürtüyor itte bize havlıyor İTTT SÜRÜSÜ
  Cevapla
 • kalsın kalsın 3 ay önce Şikayet Et
  Ukraynada rezil rüsva olan ruslar, yıkılmadık ayaktayız mesajı vermeye çalışıyor. Sizin işe yaramaz dandik sialhlarınızı kim ne yapsın?
  Cevapla
 • terim 3 ay önce Şikayet Et
  Abd hegomanyası doğruda sizdede biraz yokmu sanki...Türkiyeye neden Suriye havasahasını açmazsın.Azılı düşmanın Abd yi Suriyeden peklemenin tek yolu Türkiyeye hava sahasını açıp pyd pkk yı yok etmektir.Böylece hem Abd ve İsrailin emelleri engellenmiş olur.Demekki samimi değilsin Rusya...
  Cevapla
 • tepki 3 ay önce Şikayet Et
  su an butun silahlar kus vurulur gibi yok ediyor hangi moden silah diye sorarlar dunya rusya uzerinde gelismis silah deniyor ayni rusya araplara yapti silah deniyor idi cikip ben silah deniyorum diyor idi esat buna guvendi bak israil durmadan vuruyor esatti bile satti bu kalles
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ekonomi büyüdü de ne oldu vatandaşa ne faydası var?
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın isyan etti: En borçlu illeri açıkladı