Erdoğan’ın sözleri Yunanistan’ı kudurttu: ‘Meydan okudular!’

Yunanistan’ın son dönemde giderek artırdığı provokasyonlara sert tepki gösteren Erdoğan “İzmir’i unutma: Bir gece ansızın gelebiliriz” sözleriyle damga vurdu. Erdoğan’ın sözlerini Yunan gündeminde de büyük yankı uyandırdı.

Erdoğan’ın sözleri Yunanistan’ı kudurttu: ‘Meydan okudular!’
Erdoğan’ın sözleri Yunanistan’ı kudurttu: ‘Meydan okudular!’
GİRİŞ 03.09.2022 18:47 GÜNCELLEME 03.09.2022 18:47
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'e katıldı. Burada önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde saldırgan girişimlerini giderek artıran Yunanistan'a da sert tepki gösterdi.

YUNAN GÜNDEMİNE OTURDU

Yunanistan'ın provokasyonlarına sert tepki gösteren Erdoğan, "Yunanistan tarihe baksın. Bunun bedeli ağır olur. Yunanistan'a tek bir cümlemiz var: İzmir'i unutma. Vakti zamanı geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz" sözleriyle yalnızca Türkiye değil, Yunanistan gündemine de damga vurdu.

"ERDOĞAN MEYDAN OKUDU"

Sabah'ın haberine göre Erdoğan'ın sert tepkisi, Yunan medyasında son dakika manşetleriyle gündem oldu. Erdoğan'ın gözdağı mesajını duyuran Yunan basını, bu sözlerle sallandı.

Erdoğan'ın TEKNOFEST'te yaptığı uyarıyı "saldırı" olarak nitelendiren Yunan haber mecraları, paylaşım üzerine paylaşım gerçekleştirdi.

"Erdoğan'dan yeni bir meydan okuma: İzmir'i unutma!", "Erdoğan Yunanistan'a saldırdı", "Erdoğan'dan yeni provokasyon" başlıklarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını paylaşan Yunan medyasında adeta panik havası esti.

YUNANİSTAN'A SERT MESAJ: İZMİR'İ UNUTMA!

Yunanistan'ın provokasyonlarına sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yunanistan tarihe baksın. Bunun bedeli ağır olur. Yunanistan'a tek bir cümlemiz var: İzmir'i unutma. Adaları işgal etmeniz bizi bağlamaz. Vakti zamanı geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz" ifadelerini kullanmıştı.

Abdurrahman Koç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Abdurrahman Koç
YORUMLAR 12
 • Komünist 4 ay önce Şikayet Et
  Diyorsunuz ya seçim için olsun kardeşim bizde artık nasıl olursa olsun birilerine ayarlar ve korkular verebiliyorsak ne mutlu bize . Altılı masanın liderlerinin buzamana kadar Türkiye icin yaptıklarını terazinin bir kefesine bu iktidarın ise yaptığı 1 gunluk icraatı koysanız vallahi iktidar agır basar
  Cevapla
 • Antichpkk 4 ay önce Şikayet Et
  Sinek etrafında uçup vızırdayarak aslanı rahatsız ediyor, aslan sadece hafif bir şekilde kükreyince, 'imdat aslan beni yiyecek" diye veryansın ediyor. Bu sineği kimin güttüğü de belli, sineğin derdi de belli.
  Cevapla
 • Mete 4 ay önce Şikayet Et
  Hasret kalmışız ülkesinin egemenliğini toprağını koruyana ve hakkını arayana. Bu hükumetin yerine düşünsenize 6 +1 masanın olduğunu ?
  Cevapla
 • Muhammet 4 ay önce Şikayet Et
  Gelin size İzmir'i de verelim der bu 6 ganyan ekibi.
  Cevapla
 • Murat 4 ay önce Şikayet Et
  Türk jetlerini defalarca radar kilidi atan Yunanistan. Saldırgan olan Yunanistan. Chbaşk. Cevap veriyor aklını başına al aklını alırım diye. Bunu seçime bağlayan zavallılar var. Ezikler.
  Cevapla
 • Enes öz 4 ay önce Şikayet Et
  Dayanışlıklı kavga iki ülkenin seçimine yardım edecektir.seçimden sonra biter bu iş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe'den sert tepki! "Bu sezon böyle bitmeyecek"
Birinci hedefleri modeli yıkmak! Dünya bunu nasıl yaptınız derken 6'lı masa hedefe koydu