Miçotakis'ten, Erdoğan'ın "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözleri hakkında ilk kez konuşan Yunanistan Başbakanı Miçotakis, "Yunanistan'ın, bir NATO müttefiki tarafından egemenliği sorgulanacak şekilde tehdit edilmesi kabul edilemez" dedi.

GİRİŞ 06.09.2022 16:36 GÜNCELLEME 06.09.2022 16:53
Bu Habere 112 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün, Samsun'da düzenlenen TEKNOFEST'te konuştu.

Yunanistan'ın Türk jetlerine kilit atarak taciz etmesine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atina yönetimini, "Ey Yunan, tarihe bak, tarihe dön, çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur. Yunanistan'a tek cümlemiz var, İzmir'i unutma" ifadeleriyle uyardı. Erdoğan ayrıca, "Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz, vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya, bir gece ansızın gelebiliriz" dedi.

Erdoğan'dan Yunanistan'a çok sert uyarı: Bedeli ağır olur, bir gece ansızın gelebiliriz!Erdoğan'dan Yunanistan'a çok sert uyarı: Bedeli ağır olur, bir gece ansızın gelebiliriz!

Erdoğan'ın 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sözlerine Yunanistan'dan cevapErdoğan'ın "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine Yunanistan'dan cevap

Çekya'dan Yunanistan açıklaması: Erdoğan'ın sözleri kabul edilemezÇekya'dan Yunanistan açıklaması: Erdoğan'ın sözleri kabul edilemez

Türkiye'den Çekya'ya sert tepki: Açıklamalarınızın bir değeri yok!Türkiye'den Çekya'ya sert tepki: Açıklamalarınızın bir değeri yok!

Erdoğan'ın sözleri sonrası Yunanistan, Türkiye'yi BM, NATO ve AB'ye şikayet ettiErdoğan'ın sözleri sonrası Yunanistan, Türkiye'yi BM, NATO ve AB'ye şikayet etti

Erdoğan’ın sözleri Yunanistan’ı kudurttu: ‘Meydan okudular!’Erdoğan'ın sözleri Yunan basınında: "Meydan okudular"

Başkan Erdoğan'ın tarihi mesajı büyük yankı uyandırdı! Dünyada manşetErdoğan'ın tarihi mesajı uluslararası basında büyük yankı uyandırdı

ATİNA'DAN CEVAP

Erdoğan'ın sözlerine ilk olarak Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'ndan cevap gelmiş ve yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

"Yunanistan, günlük küstah ve her türlü sınırı aşan açıklamalar ve tehditler konusunda Türkiye'ye uymayacak. NATO içerisindeki birlik ve beraberliğe kimin zarar verdiğini göstermek için son günlerde yapılan provokatif açıklamaların içeriğine dair müttefiklerimize ve ortaklarımıza bilgi vereceğiz. Aynı zamanda uluslararası hukuk ve deniz hukuku temelinde bölgenin tamamı için istikrar ve güvenlik sütunu olarak kalmaya devam edeceğiz."

Kiriakos Miçotakis ve Zuzana Čaputová

MİÇOTAKİS'TEN İLK AÇIKLAMA

Slovakya Cumhurbaşkanı Zuzana Čaputová'yı Atina'daki Maximos Sarayı'nda ağırlayan Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleriyle alakalı ilk kez konuştu.

Yunanistan'ın, bir NATO müttefiki (Türkiye) tarafından egemenliği sorgulanacak şekilde tehdit edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyleyen Miçotakis, temel prensiplerinin; uluslararası hukuk ve iyi komşuluk ilişkilerine dayalı diyalog olduğunu kaydetti.

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 112
 • muhterem 2 ay önce Şikayet Et
  seni elimizden kimse alamaz akıllı ol
  Cevapla
 • Tokatlı Emmi 2 ay önce Şikayet Et
  Nato tatbikatında bir Nato üyesi ulkenin ucaklarına radar kilidi atacaksın ve sonra da Türkiye'nin ciddi uyarılarıni Birleşmiş Milletlere "Türkiye bizi tehdi ediyor" diye şikayet edeceksiniz.Bunlar iki yüzkü riyakar değil kırk yüzlüler, riyakarliğın profesörü olmuşlar.
  Cevapla
 • Erdem erdemli 2 ay önce Şikayet Et
  Tehdidi miço yapacak Reis susacak öyle mi. Misliyle yanıtını alacak. Fakat o gece başka olur.
  Cevapla
 • 1 Kayseri'li 2 ay önce Şikayet Et
  Adaları işgal ederken görmedin mi
  Cevapla
 • kayıhan 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye sorgularsa kabul edilir...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AB ülkeleri anlaştı! Fiyatları etkileyecek petrol kararı! Rusya: Kabul etmiyoruz
İstanbul Boğaz'ındaki kaza kamerada! İki gemi böyle çarpıştı...