Belucistan'da 2 İran askeri öldürüldü

İran'ın Sistan Belucistan eyaletinde güvenlik güçlerine yönelik saldırıda 2 askerin öldüğü açıklandı.

Belucistan'da 2 İran askeri öldürüldü
Belucistan'da 2 İran askeri öldürüldü
GİRİŞ 25.01.2023 06:34 GÜNCELLEME 25.01.2023 06:34

İran'ın güneydoğusundaki Sistan Belucistan eyaletinde Tahran rejimine bağlı güvenlik güçleri silahlı saldırının hedefi oldu.

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı'na (ISNA) göre silahlı saldırı, bugün sabah saatlerine doğru Sistan Belucistan eyaletine bağlı Bempur ilçesinde meydana geldi.

Habere göre Bempur ilçesinde devriye gezen Binbaşı Muhtar Mümini ve Teğmen Ebuzer Ümidvar adlı iki askerin kimliği belirsiz silahlı şahıslarca öldürüldüğü belirtildi.

Silahlı saldırganlar olay yerinden kaçmayı başarırken İran güvenlik güçleri şüphelilerin yakalanması için soruşturma başlattı.

Daha önce Pakistan sınırına yakın bir konumda bulunan Seravan ilinde meydana gelen silahlı çatışmalarda 4 İran Devrim Muhafızları mensubu ve Besic milisinin öldürüldüğü açıklanmıştı.

İran'ın yoğun baskılar ile çevrelediğinin belirtildiği Sistan Belucistan eyaletinde zaman zaman rejim güvenlik güçlerine yönelik saldırılar gerçekleştiriliyor.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
DEM Partili Altan Tan'dan CHP ve Kandil itirafı!
Müthiş haberler peş peşe geliyor! ASELFLIR-500 hedefledi, AKINCI TİHA tam 12 vurdu...