Erdoğan'la Macron telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

GİRİŞ 13.10.2023 13:06 GÜNCELLEME 13.10.2023 14:09
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada görüşmede, şiddeti her geçen gün artan İsrail-Filistin çatışmaları çerçevesinde bögedeki insani durum, sükunetin sağlanmasına yönelik çabalar ve atılması gereken adımların ele alındığı ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Cumhurbaşkanımız Erdoğan görüşmede, Gazze'deki masum sivillere yönelik insan hakları ihlallerinin kabul edilemez olduğunu, onlara yardım ulaştırmak için Türkiye'nin çaba gösterdiğini, özellikle Batılı ülkelerin gerilimin dozunu azaltıcı adımlar atması ve barışa hizmet etmeyen çabalardan uzak durulması gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, uluslararası toplumun, sorunun kalıcı biçimde ortadan kalkması için Türkiye'nin iki devletli çözüm temelindeki önerilerine kulak vermesi gerektiğini ve samimiyetle yaklaşılması durumunda hem bölgeyi hem de dünyayı rahatlatacak bir çözümün bulunabileceğini ifade etti."

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 2
  • hakan 8 ay önce Şikayet Et
    reyis boş işlerle ugrasiyorsun. hemen orduyu harekete geçir ve seferberlik ilan edip ermenistan , kuzey suriye, kuzey irak ve bütün adalara çikartma yap. hiç beklemeden. bir gece ansizin 2 milyon işsiz türk gencini silahlandirip ver coskuyu. filistine ne yapiliyorsa aynisini ermenistana yap. bunlar ancak o dilden anlar.
    Cevapla
  • kerem 8 ay önce Şikayet Et
    makron kim klavye delikanlıları veya o troller nerde onlar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: 17 terörist etkisiz hale getirildi!
Vatandaşın köprüyü trafiğe kapattığı anlar! İşte ilk görüntüler