Katar'da 8 subay için son dakika 'idam' kararı! İsrail detayı dikkat çekti...

Katar yargısı, 2022 tarihinden itibaren İsrail adına casusluk suçlamasıyla yargılanan Hindistanlı 8 eski deniz subayını idama mahkum ettiğini açıkladı.

Katar'da 8 subay için son dakika 'idam' kararı! İsrail detayı dikkat çekti...
Katar'da 8 subay için son dakika 'idam' kararı! İsrail detayı dikkat çekti...
GİRİŞ 26.10.2023 17:26 GÜNCELLEME 26.10.2023 17:46
Bu Habere 226 Yorum Yapılmış

Hindistan donanmasının eski mensubu 8 Hint subayı Ağustos 2022'de bir denizaltı projesiyle ilgili İsrail adına casusluk yaptıkları gerekçesiyle Katar'da tutuklandı.

Tutuklanan subaylar ilk kez mart ayında mahkemeye çıkarıldı.

Bunun ardından Katarlı yetkililer, elllerinde eski Hint donanma personellerinin İsrail'e casusluk yaptığı iddiasına ilişkin deliller bulunduğu belirtti.

8 ESKİ DENİZ SUBAYI İDAMA MAHKUM EDİLDİ

Hindistan'ın NDTV televizyonuna göre, konuya ilişkin bir gelişmeyi aktardı.

Katar yargısının, İsrail adına casusluk suçlamasıyla yargılanan Hindistanlı 8 eski deniz subayını idama mahkum ettiği bildirildi.

HİNDİSTANLI ESKİ DENİZ SUBAYLAR DENİZALTI PROJESİNDE ÇALIŞTI

İdama mahkum edilen Hindistanlı eski deniz subaylarının Katar'ın yürüttüğü bir denizaltı projesinde çalıştığı ifade edildi.

"İDAM KARARI BİZİ DERİNDEN SARSTI"

Kararı, "şoke edici" olarak nitelendiren Hindistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "İdam kararı bizi derinden sarstı. Ayrıntılı kararı bekliyoruz. Aile üyeleri ve hukuk ekibiyle temas halindeyiz ve tüm yasal seçenekleri araştırıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Hindistan donanmasının eski mensubu 8 Hint subayı Ağustos 2022'de bir denizaltı projesiyle ilgili İsrail adına casusluk yaptıkları gerekçesiyle Katar'da tutuklanmıştı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 226
 • Sami 4 ay önce Şikayet Et
  Keşke bizde de böyle idam olsaydı içimizdeki hayinlari idam edilse
  Cevapla
 • Hasan 4 ay önce Şikayet Et
  Kararı yerinde buluyorum ama bunlar İsrail yada Amerika askeri olsalardı yinede idam olacakmıydı diye soruyom kendi kendime
  Cevapla
 • Süleyman 4 ay önce Şikayet Et
  İşte hak adalet hukuk bu..
  Cevapla
 • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  Bizdeki hainleri CHP hemen millet vekili yapar
  Cevapla
 • Narkoz.... 4 ay önce Şikayet Et
  Bizde de onun icad ettiği doğum günü haftası,ve Türkçe olimpiyatları adına para bastırır dön artık bu hasret bitsin hocam derler
  Cevapla
 • Mehmet Mardini 4 ay önce Şikayet Et
  Dünyanın bu hadiseden ders çıkarması lazım yaşasın Adalet
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İki belediyecilik anlayışı: Temel atmama töreni veya dünya çapında projeler
SGK'dan işveren genelgesi: Eksik prime destek verilmeyecek