Gazze’de katliam Birleşik Arap Emirlikleri ile Suudi Arabistan’da eğlence

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik ablukası ve saldırıları yoğun bir şekilde devam ederken, Birleşik Arap Emirlikleri ile Suudi Arabistan’da yapılan eğlenceler tepki çekti.

Gazze’de katliam Birleşik Arap Emirlikleri ile Suudi Arabistan’da eğlence
Gazze’de katliam Birleşik Arap Emirlikleri ile Suudi Arabistan’da eğlence
GİRİŞ 02.11.2023 12:26 GÜNCELLEME 02.11.2023 12:26
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 27 gündür devam ediyor. Abluka altındaki Gazze’de yaşayan Filistinlilerin yardım çağrısı yaptığı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'da eğlence organizasyonlarının yapılması dikkat çekti. Büyük bütçeler harcanarak organize edilen kutlamalar, sosyal medyada büyük tepki topladı.

SUUDİ ARABİSTAN'DA FESTİVAL

Suudi Arabistan’da dünyanın en büyük festivallerinden “Riyad Sezonu” başladı. Çeşitli alanda etkinliklerin düzenlendiği devlet destekli eğlence festivaline olan ilgi Gazze’deki katliamı gölgede bıraktı.

CADILAR BAYRAMI İÇİN DRON GÖSTERİSİ

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dubai kentinde ise dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın önünde Cadılar Bayramı dolayısıyla devasa bir dron gösterisi düzenlendi. Binlerce dron ile oluşturulan iskelet figürünün yürüdüğü anlara ait görüntüler sosyal medyada paylaşılırken Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk da videoya yaptığı yorumda şaşkınlığını ve beğenisini ifade etti.

KAYNAK: İHA
Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • HIDIR BUDUR 3 ay önce Şikayet Et
  Tüh 31 Ekim de tüm ecnebilerin kutladığı "CADILAR BAYRAMI " vardı.Onu mu kutladılar acaba?? "İsrail le savaşmak caiz değildir" diyen Suudi şeyhülislamı hala görevdeyseeee yandı gülüm keten helva..
  Cevapla
 • naci şurabatır 3 ay önce Şikayet Et
  suud ve bae yönetimleri demokrasi ile değiştrilmeli. Bu zamanda krallık neymiş?
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  İsrail uşakları bunlar abd itleri
  Cevapla
 • Ugur 3 ay önce Şikayet Et
  İşte hac ibadetini sırf bu suudiler para kazanmasin diye erteliyelim tüm müslümanı boykota davet ediyoruz bari devletler birşey yapmıyor halk olarak yapalım sm
  Cevapla
 • nail 3 ay önce Şikayet Et
  MÜSLÜMANLAR ÖLÜRKEN CADILAR BAYRAMI KUTLAMAK siyonizm arabistanın kanına işlemiş yazıklar olsun ne duyarlı islam alemi varmış dünyada müslüman kalmamış islamiyetle cadılar bayramının işi ne. tam şeytan işi olmuş bizde arabistan ın cadılar bayramın kutlu olsun cadıılarınız bol olsun filistini cadıların uçan süpürgesi ile kurtarır herhalde
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhuriyet tarihinde 2. kez yaşandı! İstanbul'un nüfusu azaldı
Kredi kartı düzenlemesi için "kademeli geçiş" önerisi