Netanyahu'dan Macron'a: Ciddi bir hata yaptı!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İsrail'in saldırıları durdurması çağrısına da tepki gösteren Netanyahu, Macron için "Gerçek anlamda ve ahlaki açıdan ciddi bir hata yaptı." dedi.

GİRİŞ 12.11.2023 07:19 GÜNCELLEME 12.11.2023 09:33
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

Netanyahu, Savunma Bakanı Yoav Gallant ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

İsrail Başbakanı, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, "Gazze'ye yönelik saldırılarda sivillerin öldüğü ve İsrail'in saldırılarını durdurması gerektiği" yönündeki sözlerine de tepki göstererek "Gerçek anlamda ve ahlaki açıdan ciddi bir hata yaptı." dedi.

İsrail Başbakanı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana topyekun kuşatma altına aldığı Gazze Şeridi’nde sürdürdüğü saldırılara ilişkin açıklamasında, “Hamas'ı yeneceğiz ve esirlerimizi geri getireceğiz. Görev tamamlanana kadar durmayacağız.” dedi.

İsrail ordusunun, Hamas’ın saldırıların önlemek için “gerektiği kadar Gazze'de kalacağını” kaydeden Netanyahu, “Gazze Şeridi üzerindeki güvenlik kontrolünden vazgeçmeyi kabul etmeyeceğim." diye konuştu.

Netanyahu, “İsrail ordusu Gazze şehrini kuşatmayı tamamladı. Artık şehrin göbeğinde faaliyet gösteriyorlar. Şifa Hastanesinin çevresindeler.” ifadelerini kullandı.

Arap ülkelerinin liderlerine de seslenen Netanyahu, onları “Hamas'a karşı ayağa kalkmaya” çağırarak “Hamas, İran'ın başını çektiği terör ekseninin ayrılmaz bir parçasıdır ve bu şer ve terör ekseni, tüm Arap dünyasını olduğu gibi dünyayı da riske atmaktadır. Pek çok Arap ülkesi liderinin bunu anladığına inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

NETANYAHU, FİLİSTİN YÖNETİMİNİN DE GAZZE'DE OLMASINA KARŞI

Öte yandan Netanyahu, Gazze Şeridi’nin yönetiminin Hamas’ın ardından Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas öncülüğündeki Filistin Yönetimine verilmesi fikrine de karşı olduğunu savundu.

Abbas’ı, Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e yönelik saldırıları “kınamamakla” suçlayan Netanyahu, Abbas’ı işaret ederek “Lideri, üzerinden 30 günden fazla zaman geçtikten sonra bile yaşanan korkunç katliamı hala kınamayan bir otorite orada (Gazze) olamaz.” dedi.

Gazze'de İsrail’in tam güvenlik kontrolü istediklerini yineleyen İsrail Başbakanı, orada eskiden olduğu gibi yeniden Yahudi yerleşim birimleri kurmanın “gerçekçi bir hedef olmadığını” ve bunu desteklemediklerini söyledi.

"MACRON AHLAKİ AÇIDAN CİDDİ BİR HATA YAPTI"

İsrail Başbakanı, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, "Gazze'ye yönelik saldırılarda sivillerin öldüğü ve İsrail'in saldırılarını durdurması gerektiği" yönündeki sözlerine de tepki gösterdi.

Netanyahu, Macron için "Gerçek anlamda ve ahlaki açıdan ciddi bir hata yaptı." ifadelerini kullandı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 95
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Danışıklı döğüş
  Cevapla
 • maremer 7 ay önce Şikayet Et
  Lanetli siyonist ahlakı ne ola ki sapkn Macron hata yapmıştır. Tevrattta öldürmeyeceksin diye başlayan 10 emri tersine çeviren siyonistlerin ahlakından Rabbim cümlemizi korusun.
  Cevapla
 • azi 7 ay önce Şikayet Et
  it disini gösteriyor macrona isine gelmedi
  Cevapla
 • malkoçoğlu 7 ay önce Şikayet Et
  Macron insan olma yönünde çok kritik bir adım attı.
  Cevapla
 • kenan 7 ay önce Şikayet Et
  en son doğan terörist yahudi bebeği de gebermeden bu savaş BİTEMEZ.. 1000 YIL DA SÜRSE HEPSİNİ GEBERTMEYE AND OLSUN !! ancak o zaman anlayacaklar "ciğeri yanmak" deyimini
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
15 Temmuz Şehitler Köprüsü trafiğe açıldı
Namaz kılan vatandaşlara küfürler etti: Hepsi salak gibi namaz kılıyor