İsrail'den yeni skandal: Kendi asker ve vatandaşlarını da SİHA'larla vurmuşlar!

Festival saldırısında kendi vatandaşlarına ateş açıldığını itiraf eden İsrail'den yeni bir skandal daha geldi. İsrail'in kendi askerlerini ve vatandaşlarını da SİHA’larla da vurduğu ortaya çıktı.

İsrail'den yeni skandal: Kendi asker ve vatandaşlarını da SİHA'larla vurmuşlar!
İsrail'den yeni skandal: Kendi asker ve vatandaşlarını da SİHA'larla vurmuşlar!
GİRİŞ 02.12.2023 17:24 GÜNCELLEME 02.12.2023 17:24
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

7 Ekim'deki festival saldırısında kendi vatandaşlarını da vurduğu ortaya çıkan İsrail yeni bir skandalla daha gündeme geldi.

SİVİLLERE İSRAİL SİHALARIYLA SALDIRI

İsrail merkezli Mishpacha dergisinin raporuna göre İsrail, “Zik” adıyla bilinen Hermes 450 model SİHA’lardan oluşan bir filoyla 7 Ekim’deki baskın sırasında İsrail askeri üslerine, yerleşim yerlerine ve sivillere yönelik çok sayıda saldırı gerçekleştirdi.

İsrail'in katliam doktrini: Habsoraİsrail'in katliam doktrini: Habsora

KENDİ TOPRAKLARINDA KENDİ VATANDAŞLARINA KARŞI KULLANDILAR

Dergi İsrail saihlarıyla Kibbutz Be'eri bölgesinde gerçekleştirilen saldırıların detaylarını ortaya çıkardı. Raporda 161. filoya bağlı Zik’lerin Aksa Tufanı’na ilk karşılık veren hava unsurları olduğu ve “tarihlerinde ilk kez İsrail toprakları içinde, hatta İsrail ordusu üslerine saldırı düzenlemek zorunda kaldıkları” belirtildi.

Dergi aynı zamanda İsrailli bir üsteğmenin “İsrail toprakları içinde ve bu ölçekte saldırılar düzenlemek zorunda kalacağımızı kim düşünebilirdi?” şeklindeki sözlerine yer verdi.

FESTİVAL İTİRAFI

 İsrailli yetkililer daha önce de 7 Ekim'deki Hamas baskınında, müzik festivalinden kaçan vatandaşlarını kendi Apaçi helikopterleri ile vurduklarını itiraf etmişti.

İsrail'in 7 Ekim'de Hamas'la girdiği çatışmaya ilişkin ordu mensubu tanıkların ilk ifadeleri, sürpriz saldırıyı kontrol altına almak için çaresiz kalan İsrail birliklerinin ağır silahlarla ayrım gözetmeksizin kendi vatandaşlarına ateş açtığını ve potansiyel olarak çok sayıda İsraillinin açılan "dost ateşi" nedeniyle öldürüldüğünü göstermişti.

İsrail, 7 Ekim'de müzik festivalinden kaçan vatandaşlarını Apaçi helikopterleri ile vurmuşİsrail, 7 Ekim'de müzik festivalinden kaçan vatandaşlarını Apaçi helikopterleri ile vurmuş

 

Zeynep Gül Haber7.com - Editör
Haber 7 - Zeynep Gül

Editör Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına Yeni Şafak’ta başladı. 10 yıl gündem ve dış haberler editörlüğü yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünde doktora öğrenimi görmektedir. Ocak 2023'ten bu yana Haber7.com'da ‘Dış Haberler Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 38
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  abd nin kendini vurduğu 11 Eylül ü vardı, 11 Eylül
  Cevapla
 • Taktik aynı 2 ay önce Şikayet Et
  Sşyonistler hedefleri doğrultusunda kendi vatandaşlarını siyonis olmayan yahudileri öldüre bilir bundan çekinmezler tıpkı Almanya’da kendi yahudi vatandaşlarını hitler düzmecesiyle öldürttükleri gibi bakın o maduriyetin kaymağını bu güne kadar yediler yiyorlar peygamberleri öldüren lanetlenmiş millet siyonisler
  Cevapla
 • yavuz 2 ay önce Şikayet Et
  Siyonist köpekler için masum yahudi olmuş filistinli olmuş fark etmez.
  Cevapla
 • 655 2 ay önce Şikayet Et
  abd bilerek kendi halkınu vurduki müslümanlara karşı savaş başlatmanın gerekçesiolsun bu aklıdaveren siyonist ve evasnjelistler vatikandır protestan ortodoks katolik şeytani satanist lobilerin işbirliğiyle oldu
  Cevapla
 • 655 2 ay önce Şikayet Et
  savaş başlatılsın birgün bunuda itiraf edecekler ama iş iştençoktan geçmiş bu gerçekler dünyaya anlatılacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Esenyurt'ta DEM Parti mitingi! Terörist elebaşının posterini açtılar
AK Partili Milletvekili trafik kazasında yaralandı