Gazze'den İsrail'e 469'uncu tabut! İsrail ordusu açıkladı

Terör devleti İsrail ateşkes için zemin aradığı Gazze'de ağır kayıplar vermeye devam ediyor. Soykırımcı İsrail ordusu, Kassam direnişçileri tarafından 3 askerinin daha öldürüldüğünü duyurdu.

GİRİŞ 21.12.2023 09:49 GÜNCELLEME 21.12.2023 10:21
Bu Habere 179 Yorum Yapılmış

Gazze’de 76 gündür terör saldırıları düzenleyen işgalci İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, 3 askerinin daha öldürüldüğünü, 8’inin de ağır yaralandığını açıkladı.

Açıklamada, 931 Taburu Nahal Tugayından Çavuş Lavi Ghasi'nin (19) Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki çatışmada öldürüldüğü belirtildi.

İsrail ordusu, Gefen Taburundan Teğmen Yaacov Elian (20) ile aynı taburdan Teğmen Omri Shwartz'ın (21) Gazze’nin kuzeyindeki çatışmalarda etkisizleştirildiğini duyurdu.

İsrail ordusu açıklamasında, Gazze'deki çatışmalarda 8 askerinin de ağır yaralandığını duyurdu.

Böylece, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne saldırı başlattığı 7 Ekim'den bu yana öldürülen İsrail askerlerinin sayısı, 137’si Gazze’deki çatışmalarda olmak üzere 469’a yükseldi.

ESAS RAKAMI AÇIKLAMIYORLAR

İsrail, Gazze’de Kassam Tugayları tarafından etkisizleştirilen paralı askerlerin sayısını ise açıklamıyor. İşgalci İsrail, ailesinin açıklanmasını istemediği asker ölülerini de kamuoyundan gizliyor.

GERÇEK RAKAMI EBU UBEYDE AÇIKLADI: SON 72 SAATTE 25 İŞGALCİ TABUTA

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, son 72 saatte 25 İsrail askerini öldürdüklerini ve onlarcasını da yaraladıklarını açıkladı.

Filistinli direnişçilerin operasyonlarına ilişkin Ebu Ubeyde, işgalci İsrail ordusuna ait 41 aracın hedef alındığını ve kullanılamaz hale getirildiğini ifade etti.

Ebu Ubeyde, Kassam mensuplarının, Gazze'yi karadan işgal eden İsrail ordusunu patlayıcılar, anti-tank roketleri ve anti-personel mühimmatlarıyla hedef aldığını, yakın mesafeden çatışmalara girdiğini ve destek birliklerini de vurduğunu aktardı.

İsrail askerlerinin 2 tünel ve bir eve kurulan tuzakla hedef alındığını söyleyen Ebu Ubeyde, bir İsrail askerinin de Kassam mensubu bir keskin nişancı tarafından vurulduğunu kaydetti.

Kassam Tugayları'ndan İsrail'e ağır darbe! 25 İsrail askeri öldürüldüKassam Tugayları'ndan İsrail'e ağır darbe! 25 İsrail askeri öldürüldü

Kassam Tugayları, son 3 günde gerçekleştirilen operasyonlarda etkisizleştirilen İsrail askerlerinin istatistikiyle ilgili bir görsel paylaştı. "Son 72 Saatin Hasadı" başlıklı görselde 25 askerin öldürüldüğü, 41 askerî zırhlı aracın hedef alındığı, 1 keskin nişancı operasyonunun yapıldığı, 2 tuzaklı bombanın piyade birliği tarafından patlatıldığı, 2 tünel girişinin tuzaklanarak patlatıldığı, 7 kez sıfır noktadan çatışma yaşandığı, İsrail askerlerinin sığındığı 5 binanın hedef alındığı, işgalcilerin sığındığı 1 binanın patlatılarak imha edildiği vurgulandı.

BÖYLE AVLANDILAR

İsrail ordusuna ağır kaypılar verdiren Kassam Tugayları, vatan müdafaası gerçekleştirdiği Gazze'de başarılı operasyonlar gerçekleştiriyor. İsrail'in resmi olarak 3 ölü, 8 ağır yaralı olarak açıkladığı son gün çatışmalarına dair Kassam tarafından yayınlanan görüntüler şöyleydi:

Savaşta 75. gün: Kassam Tugayları, İsrail işgalcilerini iğne deliğinden vurdu!Kassam Tugayları, İsrail işgalcilerini iğne deliğinden vurdu!

İsrail'in ateşkes oyunu! İşte 'insani ara'nın arkasında yatan nedenİsrail'in ateşkes oyunu! İşte 'insani ara'nın arkasında yatan neden

Yayınlanan görüntülerde, İsrail ordusunun Gazze'de vurularak hurdaya dönen zırhlı askerî araçlarının çekici marifetiyle şehirden çıkarıldığına ilişkin anlar da yer almıştı.

Kassam Tugayları bir ilke imza atarak, operasyonda etkisizleştirilen işgalci İsrail askerinin son anlarının yer aldığı görüntüleri de paylaşmıştı. Bu özel görüntülerin Kassam Tugayları'nın eline nasıl geçtiği yönünde İsrail kamuoyunda tartışma yürütülmüştü.

Gazze'de gündem ateşkes ve esir takası... Hamas'tan kritik adımGazze'de gündem ateşkes ve esir takası... Hamas'tan kritik adım

İŞGALCİLERİ VURAN SİLAHLAR BÖYLE ÜRETİLİYOR

İsrail’in zırhlı araçlarını ve tam teçhizatlı askerlerini yerli silahlarıyla vurmayı başaran Kassam Tugayları, bu silahları nasıl ürettiğine dair ilk kez görüntü paylaştı. Gazze’deki yer altı tünellerinde oluşturulan silah imalathanelerinde İsrail’e kabusu yaşatan savaş ekipmanlarını üreten Kassam’ın videosunda bu anlar yer aldı.

Kassam Tugayları’nın silah atölyesinden görüntülerin yer aldığı videoda ayrıca, Kassam bünyesindeki keskin nişancıların eğitimlerinden de enstantaneler yayınlandı. Videonun sonunda ise Arapça, İbranice ve İngilizce “Yerli üretim keskin nişancı silahlarımızla, askerlerinizi öldürmeye devam edeceğiz!” ifadesi kullanıldı.

 

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 179
 • fatih 5 ay önce Şikayet Et
  kayıplar çok çok daha fazla....
  Cevapla
 • Ebu Ubeydenin askeri 5 ay önce Şikayet Et
  Sorarlar adama ne isiniz var baskasinin topraginda. Tabi simdi oturduklari yerinden olacaklar, ama o günü beklesinler
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  siyonistlerin yerini gösterecek dağ taş ağaç şimdiki teknolojide bilimsel olarak özel teknikler olacaktır diye düşünüyorum demir kubbeleri gibi yerleri de gargat ağacı olabilir bunların hepsini yeri belli olacak ve iha siha ve benzeri ne varsa onlarla ve benzeri ile yok edlieceklerdir
  Cevapla
 • Cevat 5 ay önce Şikayet Et
  İsrailin kayıpları az, inşallah o 469 çoğalır da kayıpları 4 690 000 olur. Çünki bunlar insan değil. İnsan görünümünde hayvandan da aşağı yaratıklar.
  Cevapla
 • bülent 5 ay önce Şikayet Et
  hamas işgalci ve katliyacı israilin esir takası tuzağına düşmemeli hamasa savunma silahları yiecek giysi yakıt yardımı yapmalı katliyamı ve işgali kabul etmeye ülķeler tarafından abd nin karşı çıkmasına rağmen
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Olaylı derbinin ardından Fenerbahçeli üç isim ifadeye çağrıldı!
CHP'li belediyelerin kadro, gezi ve sanatçılarla imtihanı: Elleme iyi oldu!