Yunanistan'dan son dakika Türkiye açıklaması: Engelleyecek imkana sahip değiliz

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Ege'nin çok karmaşık bir coğrafi yapıya sahip olduğunu belirterek, "Bu meselenin bir anda çözüleceğini düşünmüyorum ancak iyi niyetle yaklaşacağız." dedi.

GİRİŞ 10.01.2024 21:57 GÜNCELLEME 10.01.2024 23:27
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Son dakika Yunanistan haberleri: Yunan Devlet Televizyonu ERT'ye konuşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Ege'de yaşanan gerilimler ve Türkiye'nin ABD'den F-16 satın almasına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yunanistan'dan son dakika Türkiye açıklaması: Engelleyecek imkana sahip değiliz

'BUNU ENGELLEMEYE ETKİLEYECEK İMKANA SAHİP DEĞİLİZ'

Miçotakis, Yunanistan'ın ABD'den F-35 satın alma talebinin olgunlaştığını kaydederek, ABD'nin bu talebe yakın zamanda cevap vermesini beklediğini söyledi.

Türkiye'nin ABD'den F-16 satın alma talebine ilişkin soruyu cevaplayan Miçotakis, "Ne bunu engellemeye çalışırız ne de savunma ekipmanının bir başka ülkeye satışını etkileyecek imkana sahibiz." diye konuştu.

Miçotakis, New York'ta düzenlenen yatırım konulu bir foruma katılmak üzere iki hafta içinde ABD'yi ziyaret edeceğini belirterek, ABD'deki yatırımcılara Yunanistan'daki imkanların tanıtılacağını dile getirdi.

Yunanistan'dan son dakika Türkiye açıklaması: Engelleyecek imkana sahip değiliz

'EGE'DEKİ MESELELERE İYİ NİYETLE YAKLAŞACAĞIZ'

Miçotakis, Ege'de coğrafyanın çok karmaşık bir yapı oluşturduğuna işaret ederek, Ege'deki anlaşmazlıklar için şöyle konuştu:

"Bu meselenin bir anda çözüleceğini düşünmüyorum ancak iyi niyetle yaklaşacağız, her Yunan hükümetinin bu konuları konuştuğunda ortaya koyduğu kırmızı çizgilerimizi net belirleyeceğiz. Öte yandan, geneldeki iyimser havadan da faydalanacağız, ki bunun zaten başlı başına önemli düzeyde olumlu bir etki yarattığını söyleyebilirim."

Yunanistan'dan son dakika Türkiye açıklaması: Engelleyecek imkana sahip değiliz

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 48
 • Kamil 6 ay önce Şikayet Et
  Bence olumlu yaklaşıyor . Kendisine enerji ve doğal kaynaklar paylaşım anlaşması teklif edelim , Karşılığında AB'ye tam üye oluruz . Ege ve Akdenizde çıkacak doğal zenginlikleri Hidrokarbon Ortaklığı Antlaşması ile paylaşalım , Sonuçta hepimiz zenginleşmek istiyoruz . € Avrolar ve $ Dolarlar , Türk ve Yunan Merkez Bankalarının hesaplarına aksın , Toplumlarımız zenginleşsin .
  Cevapla
 • meyyid 6 ay önce Şikayet Et
  kefere tek millettir demiş peygamberimiz.bunun yunanı almanı ingilizi yok.buna göre düşünüp hareket edelim.yunanistanı ufak ülke olarak görmeyin.
  Cevapla
 • miço 6 ay önce Şikayet Et
  ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH Amin
  Cevapla
 • inar 6 ay önce Şikayet Et
  Fazla değil yakın zaman da tıpış tıpış çekilecekler
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Yarabbim sen kâfir ve zalimleri kahreyle kahreyle kahreyle kahreyle
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akrabasını öldürüp canlı yayın yaptı: Babanızı öldürdüm, sizi de öldüreceğim!
Aydos Ormanı’nda yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı