Macron meydan okudu: Seine'de yüzeceğim

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Paris Olimpiyatları öncesi temiz olup olmadığı tartışma yaratan Seine Nehri'nde yüzeceğini açıkladı.

Macron meydan okudu: Seine'de yüzeceğim
Macron meydan okudu: Seine'de yüzeceğim
GİRİŞ 01.03.2024 12:47 GÜNCELLEME 01.03.2024 12:47

Fransa 26 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Paris Olimpiyatları'na hazırlanırken, Seine Nehri'nin temizliği de tartışma yarattı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, temiz olduğunu göstermek için Seine Nehri'nde yüzeceğini açıkladı.

Olimpiyat köyünün açılışında konuşan Macron, nehirde yüzüp yüzmeyeceği sorusuna, "Bahse girer misin? Bunu yapacağım ama size tarih veremem." dedi.

Paris yönetimi, 100 yıldır yüzülebilir durumda olayan Seine Nehri'ni temizlemek için uzun süredir çalışma yürütüyor. 1900 Paris Olimpiyatları'nda nehirde yüzme etkinlikleri düzenlenmişti ancak 1923'ten sonra kirlilik nedeniyle nehirde yüzmek yasaklanmıştı.

Yetkililere göre, 1,4 milyar euro harcanarak temizlenen Seine Nehri'nden alınan son örnekler, suyun yüzülebilecek kadar temiz olduğunu ortaya koydu. 

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ezeli rakipten sürpriz hamle! Galatasaray'ın gözdesine teklif yaptılar
Sedef Güler cinayetinde yeni gelişme! Korkunç ifadeler