Filistin acı haberi duyurdu! Açlık ve susuzluktan ölenlerin sayısı 25'e yükseldi

İsrail'in 5 ayı aşkın süredir saldırılarını sürdürüp yardım girişini engelleyerek büyük bir "insani felakete" neden olduğu Gazze Şeridi'nde yetersiz beslenme ve susuzluktan ölenlerin sayısı 25'e ulaştı.

Filistin acı haberi duyurdu! Açlık ve susuzluktan ölenlerin sayısı 25'e yükseldi
Filistin acı haberi duyurdu! Açlık ve susuzluktan ölenlerin sayısı 25'e yükseldi
GİRİŞ 09.03.2024 21:08 GÜNCELLEME 09.03.2024 21:29
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Kudra, Şifa Hastanesinde 20 yaşında bir kadın ve Kemal Advan Hastanesinde 2 aylık bir bebeğin daha yetersiz beslenme ve susuzluk nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirtti.

AÇLIK VE SUSUZLUKTAN ÖLENLERİN SAYISI 25'E YÜKSELDİ

Açlık ve susuzluktan hayatını kaybedenlerin sayısının 25'e yükseldiğini aktaran Kudra, bu sayının, sadece hastanelere gelen vakaları yansıttığını kaydetti.

Açlık ve susuzluktan ölenlerin sayısında yaşanan artışın endişe verici olduğunu vurgulayan Kudra, bunun Gazze'nin kuzeyinde yaşanan kıtlığın öldürücü boyutlara ulaştığını gösterdiğini ifade etti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından daha önce yapılan açıklamada, açlık ve susuzluktan 23 kişinin öldüğü belirtilmişti.

İSRAİL, GAZZE'Yİ KITLIĞA SÜRÜKLÜYOR

Birleşmiş Milletler, İsrail'in yoğun saldırısı altındaki Gazze Şeridi'nde 2,2 milyon kişinin kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu uyarısı yapmıştı.

BM'ye göre, Gazze'de 378 bin kişi Entegre Gıda Güvenliği Aşama Sınıflandırması (IPC) ölçeğine göre "felaket" olarak adlandırılan 5. seviye, 939 bin kişi de "acil durum" olarak bilinen 4. seviye açlıkla karşı karşıya bulunuyor.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 10
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Dünyada İsrail'e ragmen harakete geçecek bir Allah'ın kulu kalmamış yazık ki ne yazık müslümanların halı vahim acınacak durumda olanlar gazzeliler değil maalesef diğer müslüman ülke liderleridir.Rabbim Filistinlilere bir yol açsın onların sıkıntılarını biran önce gidersin
  Cevapla
 • Alim 2 ay önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i mağfiret eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’e rahmet eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’e yardım eyle, zafer nasîb eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i muhâfaza eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i bir araya getir ve yekvücût eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i ıslah eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’in sıkıntılarını gider!
  Cevapla
 • mesut 2 ay önce Şikayet Et
  Geç kaldık...
  Cevapla
 • Ben de haklıyım 2 ay önce Şikayet Et
  Kimsenin sesi çıkmamış bu habere, çıkamamış. El, kol bağlı. Konuşsan kar etmiyor, sussan daha beter. Tükendik...
  Cevapla
 • 7500. 2 ay önce Şikayet Et
  Tutacağımız oruçlar acaba kabul olacakmı , suç bizi yönetenlerde, vekillerde .iç ve dış siyasette çuvalladılar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
FETÖ'ye 'Kıskaç-18' operasyonu: Çok sayıda şüpheli yakalandı!
Reisi'ye sabotaj mı yapıldı? İran'dan yeni açıklama geldi