Kanada Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e silah ihracatıyla ilgili yeni açıklama!

Kanada Dışişleri Bakanlığı tarafından Kanada’nın İsrail’e silah ihracatına ilişkin yapılan açıklamada, "8 Ocak'tan bu yana hükümet İsrail'e yeni silah ihracat izinlerini onaylamadı” denildi.

Kanada Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e silah ihracatıyla ilgili yeni açıklama!
Kanada Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e silah ihracatıyla ilgili yeni açıklama!
GİRİŞ 21.03.2024 00:01 GÜNCELLEME 21.03.2024 00:01
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly’nin dün yaptığı açıklamada, Kanada’nın gelecekte İsrail'e silah ihracatını durduracağını belirtmesinin ardından bir açıklamada Kanada Dışişleri Bakanlığından geldi.

Bakanlık tarafından e-posta ile yapılan açıklamada, İsrail’e yönelik 8 Ocak'tan önce onaylanan ihracat izinlerinin yürürlükte kalmaya devam ettiği belirtilerek, "Kanada dünyadaki en sıkı ihracat izni rejimlerinden birine sahiptir. İsrail'e ölümcül silah ihracatı için hiçbir açık izin bulunmamaktadır. 8 Ocak'tan bu yana hükümet İsrail'e yeni silah ihracat izinlerini onaylamadı ve bu durum ihracat rejimimize tam uyum sağlanana kadar devam edecek” denildi.

Kanada yasaları, "uluslararası insancıl hukukun ciddi bir şekilde ihlal edilmesi" ya da "kadın ve çocuklara yönelik ciddi şiddet eylemlerinde" kullanılabilecek silahların ihracatını yasaklıyor. Kanada hükümet, ayrıca silahların "barış ve güvenliğe katkıda bulunup bulunmayacağını ya da zarar verip vermeyeceğini" de dikkate alıyor.

KAYNAK: İHA
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 6
 • Garip değil mi.??? 4 ay önce Şikayet Et
  Özgürlükler ülkesi denilen KANADA, insanların birbirlerini öldürmeleri için en çok silah üreten satan ülkelerden birisi,,NE AYAK.????
  Cevapla
 • Kayseri 4 ay önce Şikayet Et
  Katil canavar Israil
  Cevapla
 • misafir53 4 ay önce Şikayet Et
  Parasını vermemiştir
  Cevapla
 • müslüm 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiye bu isin neresinde???
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Yalan. Sirf insanlarin tepkisini dusurmek icin yapiyorlar. Gizlice silah gonderirler. Kimi kandiriyorsunuz siyonistler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rakiplerinin yarı fiyatına satışa çıktı! Piyasayı karıştırdı! 80 dakika 10 bin sipariş
Sıcaklıkta ani düşüş! Sarı kodlu uyarı...Şiddetli geliyor