İran'ın misillemesi sonrası Putin'den uyarı geldi: Feci sonuçları olur!

Kremlin'den yapılan açıklamada Rusya Devlet Başkanı Putin'in İran Cumhurbaşkanı Reisi telefonda görüştüğü belirtildi. Putin ile Reisi Orta Doğu'daki durumu ele aldı.

GİRİŞ 16.04.2024 18:28 GÜNCELLEME 16.04.2024 18:29
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefon görüşmesinde Orta Doğu'daki durumu ele aldı.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, İran tarafının talebi üzerine Putin, Reisi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

PUTİN: FECİ SONUÇLARA YOL AÇABİLİR

"İsrail'in, İran'ın Suriye'deki diplomatik temsilciliğine saldırması ve İran'ın buna karşı önlemler almasının ardından Orta Doğu'da oluşan durumun" değerlendirildiği görüşmede Putin, "tüm tarafların itidal sergileyeceği ve tüm bölge için feci sonuçlara yol açabilecek yeni gerginliğe izin vermeyeceği" umudunu paylaştı.

REİSİ: İRAN'IN EYLEMLERİ ZORUNLU VE SINIRLI

İran Cumhurbaşkanı Reisi ise "İran'ın bu eylemlerinin zorunlu ve sınırlı olduğunu, gerginliğin gelecekte artmasından yana olmadıklarını" vurguladı.

İki lider görüşmede, "Filistin-İsrail meselesine çözüm bulunmamasının Orta Doğu'daki olaylara neden olduğunu" belirterek, "Rusya ve İran'ın Gazze Şeridi'nde acilen ateşkesin sağlanması, zor olan insani durumun hafifleştirilmesi, krizin siyasi ve diplomatik yollarla çözülmesi için gerekli koşulların oluşturulması" yönündeki ilkeli pozisyonlarını teyit etti.

Rusya ile İran arasındaki ilişkilerin de ele alındığı görüşmede, altyapı projelerinin uygulanması dahil çeşitli alanlarda işbirliğinin gelecekte geliştirilmesinin önemi vurgulandı.

Putin, Reisi'yi ve İran'daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 42
 • türk insan 1 ay önce Şikayet Et
  yılanın başı abd bu kadar ötekileri piyondur
  Cevapla
 • kukla iran 1 ay önce Şikayet Et
  sahtekarlar kimi kandırdınız kendinizden başka...!!!
  Cevapla
 • suphi 1 ay önce Şikayet Et
  olay tamamen dıbara nasılki deaş yalandan pkk yla savaşıp yerlerini pyd ye devredip ortadan kayoldu iranda yalandan israille tiyatro savaşı yapıp suriyeyi israile bırakıp ortadan sıvışıcak israilinde niyeti suriyedeki pkklarla türkiyeye saldırıp büyük israili kurmak yoksa ne diye amerika sürekli bunları besliyor
  Cevapla
 • Osmanlı 1 ay önce Şikayet Et
  Rusya diyor ki sen burda benim varlığımı tehdit edecek birşeyler yazpamazsın
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  İsrail dünyanın en güçlü ülkesi mi? Neden güç yetmiyor ! ABD Rusya Fransa çin fos mu?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Terör örgütünün seçim tiyatrosu!
Ünlü banka patladı! ABD'yi alarma geçiren olay