İsrail Filistin-Türkiye dostluk hastanesini işgal etti

Gazze'deki Filistin-Türkiye Dostluk Hastanesi, İsrail ordusu tarafından kullanılıyor.

İsrail Filistin-Türkiye dostluk hastanesini işgal etti
İsrail Filistin-Türkiye dostluk hastanesini işgal etti
GİRİŞ 24.04.2024 09:22 GÜNCELLEME 24.04.2024 09:26
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İsrail, Türkiye tarafından Gazze Şeridi'nde inşa ettirilen Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesini 7 Ekim sonrasında askeri amaçlarla kullanmaya başladı. Al Jazeera tarafından yayımlanan ve 23 Ekim ile 17 Nisan arasında çekilen uydu görüntülerinde, İsrail'in zorla hizmet dışı bıraktığı hastane çevresinde askeri araçların bölgedeki varlığı dikkati çekiyor.

GÜN GEÇTİKÇE ASKERİ ARAÇ SAYISI ARTIYOR

Gazze Şeridi'nde onkoloji ünitesine sahip tek hastane olan Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi'nin içinde ve çevresinde konuşlandırılmış İsrail ordusuna ait çok sayıda askeri araç göze çarpıyor.

Farklı zamanlarda alınan görüntülerde, zaman içerisinde İsrail askeri araçlarının sayılarının hastane çevresinde arttığı ve son çekilen fotoğrafta 55 İsrail askeri aracının bulunduğu anlaşılıyor.

10.000 KANSER HASTASI ZOR KOŞULLARDA

Gazze'deki Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi Müdürü Subhi Sukeyk, Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi'nin zorla hizmet dışı bırakılmasının ardından 10 bin kanser hastasının ağır ve insanlık dışı koşullarda bulunduğunu açıklamıştı.

33.400 M² DOSTLUK HASTANESİ

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) 2011-2017 yılları arasında Gazze Şeridi'nde inşa ettirdiği Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi, toplam 33 bin 400 metrekarelik kapalı alanda birbiriyle bağlantılı 8 blok, 4 ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, laboratuvarlar ve 180 odadan oluşuyor.

KAYNAK: AA
Şeyma Akman Haber7.com - Editör
Haber 7 - Şeyma Akman

Editör Hakkında

1988 yılında Ankara’da doğdu. İlk öğretimini Ankara’da, orta ve lise öğrenimini Amerika’da tamamladı. Bilkent Üniversitesinde İngilizce-Fransızca mütercim tercümanlık okudu. Gazetecilik mesleğine Kanal 7 dış haberler bölümünde başladı. 7 sene sonra Yasemin.com sitesine geçerek kariyerine yeni bir ivme kazandırdı. Meslek hayatına Haber7.com'da Dış haberler editörü olarak devam ediyor.
YORUMLAR 2
  • cahit 3 hafta önce Şikayet Et
    Dünya Müslümanları İsrail e gereken cezayı veremezlerse mahşer gününde cezası çok ağır olacak
    Cevapla
  • urfalı 3 hafta önce Şikayet Et
    bunun olmasını engelleyenler zengin Arap ülke liderleridir.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Tüm dünya gözünü kırpmadan saniye saniye AKINCI'yı izledi! İşte AKINCI'nın özellikleri
AKINCI TİHA helikopteri buldu: İşte kazadan ilk görüntüler