Yunanistan'ı korkutan gelişme...Türkiye'yi durdurmak için rekor bütçe

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias, Türk İHA ve SİHA'larını caydırmak için uçaksavar ve dronesavar gölgeliklerinin oluşturulması gerektiği ve bu program için 2 milyar euro tahsis edildiğini duyurdu.

GİRİŞ 29.04.2024 07:58 GÜNCELLEME 29.04.2024 09:20
Bu Habere 104 Yorum Yapılmış

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias, Türkiye'nin gemi ve drone programlarına dikkat çekerek, uçaksavar ve dronesavar gölgeliklerinin oluşturulması için 2 milyar euro tahsis edildiğini açıkladı.

TÜRK SİHALARI'NA KARŞI 2 MİLYAR EUROLUK HAMLE

Türkiye'nin savunma sanayideki atılımları ve yerlileşme hamleleri komşu Yunanistan'ı dikkatini çekmeye devam ediyor. Selanik'teki Beyond 2024 sergisinde konuşan Yunanistan Savunma Bakanı Dendias, Türk SİHA'larını caydırmak için uçaksavar ve dronesavar gölgeliklerinin oluşturulması gerektiğini ifade etti. Bakan Dendias, maliyetli program için 2 milyar euro tahsis edildiğini duyurdu.

"TÜRKİYE'YE MANTIKLI BİR YANIT VERMEMİZ GEREKİYOR"

Dendias, Türkiye'nin gemi ve drone programlarına dikkat çekerek, "Mesela komşumuz Türkiye'nin gemi inşa programına bakın. Drone programına bakın. Onlara mantıklı bir yanıt vermemiz gerekiyor. Kimin birinci olacağını görmek için bir yarışmaya girmemiz gerektiğini söylemiyorum. Kendimizi savunmak istiyoruz, aynı zamanda caydırıcılık kabiliyetine de sahip olmak istiyoruz." dedi.

"YUNAN ORDUSUNDA EN BÜYÜK REFORM"

Yunan bakan, açıklamasının devamında ise "Yunan Silahlı Kuvvetlerinde şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük reform." ifadelerini kullandı.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 104
 • Shubaraşi 2 ay önce Şikayet Et
  Kapasiten nekadar arttırırsan arttır çap meselesi çapsız çapsız konuşuyorlar yine kedi misali kendini aynada görüp aslan sanmak böyle çapsız konuşmalarına neden oluyor heralde sanırım
  Cevapla
 • Morelli 2 ay önce Şikayet Et
  Yunan istan sirtini avrupaya dayadikca birsey olmaz olan turkiyeye olur bir ambargoyla isimize bitirirler zaten bitmek uzereyiz en dogrusu baris
  Cevapla
 • Dadas 2 ay önce Şikayet Et
  Saldiracak.
  Cevapla
 • Kızıl Elma 2 ay önce Şikayet Et
  Osmanlı'dan çaldıkları toprakların Türkiye'ye ait olduğunu biliyor gaspçı vahşi Yunan, Türkiye'ye karşı planları var ki bu kadar çok hava savunma sistemi alıyorlar, Yunanistan uygun anı bekliyor. 10 milyonluk Yunan'a Atina yeterde artar bile, geri kalan topraklar Osmanlı'dan gelen hak ilke Türkiye'ye ait.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Yunanın bize düşman olmadı için çapı çok zayıf kalır.Yunanistanın ve birçok Türkiye'nin komşu ülkesinin yeri Türkiye'nin yanında yer almaktı aksi takdirde sömürgecilerin sömürüsünden kurtulma imkanları yoktur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çok sayıda belediye AK Parti’ye geçmek istiyor! Başkan Erdoğan'dan talimat
Erdoğan' resti çekti: İsrail için kapımıza gelmeyin - Gazete manşetleri