Pakistan'da kriz! Başbakan Şerif partisinden istifa etti

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Pakistan Müslüman Ligi-Navaz (PML-N) Partisi Genel Başkanlığından istifa etti.

Pakistan'da kriz! Başbakan Şerif partisinden istifa etti
Pakistan'da kriz! Başbakan Şerif partisinden istifa etti
GİRİŞ 13.05.2024 20:19 GÜNCELLEME 13.05.2024 20:19
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Pakistan Enformasyon ve Yayın Bakanı Marriyum Aurangzeb, X sosyal medya platformundan, Başbakan Şerif'in istifasına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, Şahbaz Şerif, parti liderliğini abisi ve eski başbakan Navaz Şerif'in üstlenmesi için görevinden istifa etti.

PAKİSTAN'DA OLAYLI SEÇİM

Pakistan'da Ulusal Meclis ve Eyalet Meclisleri için 8 Şubat'ta düzenlenen seçimleri, eski Başbakan İmran Han'ın partisi Pakistan Adalet Hareketi (PTI) destekli bağımsız milletvekilleri birinci, PML-N ise ikinci sırada tamamlamıştı.

Ardından 3 Mart'ta mecliste yapılan oylamada, PML-N Başkanı Şahbaz Şerif, geçerli oyların 201'ini alarak ikinci kez başbakan seçilmişti.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 12
 • Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Adam gibi adam İmranhan.
  Cevapla
 • Vanlı 1 ay önce Şikayet Et
  İmran hanı savunuyorum, seviyorum, destekliyorum
  Cevapla
 • Baki 1 ay önce Şikayet Et
  Senin medeniyet dediğin denlyet memleketlerini takip etmezsin herhalde onlar dünya hırsı ile daha beter durumdadır. Senin müslüman düşmanlığın ancak bunu görür
  Cevapla
 • Alim 1 ay önce Şikayet Et
  İmran Han Kazandı Ama Bunlar Koltuğa Çöreklenmiş
  Cevapla
 • Ayasofya 1 ay önce Şikayet Et
  Bizim 28 Şubat kafası ordada mevcut o yüzden bı istikrar gelmiyor oraya da ,İmran han iyi adamdı Amerika alaşağı etti Allah Pakistanlı kardeşlerimizi tez zamanda uyandırsın , Amerika kafirinin yuzunude tez zamanda görsünler inşaallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AB'yi karıştıran pazarlık! Meloni iddialarına jet yalanlama!
Polis memuru, eşi ve 3 yaşındaki oğlunu öldürüp yaşamına son verdi