ALES giriş yerleri açıklandı! ÖSYM ALES 3 sınav giriş belgesi nereden alınır?

ALES 3 sınav giriş belgesi yayınlandı. ÖSYM tarafından yapılacak olan ALES sınavı başvuruları 30 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında alınmıştı. Binlerce öğrenci tarafından beklenen ALES sınav giriş belgesi adayların erişimine açıldı. Peki ALES sınav giriş belgesi nereden alınır? ÖSYM ALES 3 sınav giriş belgesi sorgulama...

ALES giriş yerleri açıklandı! ÖSYM ALES 3 sınav giriş belgesi nereden alınır?
ALES giriş yerleri açıklandı! ÖSYM ALES 3 sınav giriş belgesi nereden alınır?
GİRİŞ 10.11.2022 15:42 GÜNCELLEME 10.11.2022 15:45

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı  giriş yerleri belli oldu. ALES 3 sınav giriş belgesi ÖSYM tarafından yayınlandı. Adaylar sınav giriş belgesi için  Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet sayfasına akın ediyor. Peki ALES sınav giriş belgesi nereden alınır? ÖSYM ALES 3 sınav giriş belgesi sorgulama...

ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ NEREDEN ALINIR?

Adaylar sınav giriş belgesini ÖSYM resmi internet sitesi ya da mobil uygulama üzerinden görüntüleyebilmektedir. Adaylar ÖSYM AİS sistemine T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yapabilir.

ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

ALES 3 NE ZAMAN?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı; Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 20 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak. Adaylar saat 10.00'a kadar sınav binasına alınacak. Saat 10.00'dan sonra gelenler binalara giremeyecek. 
ALES 3, saat 10.15'te başlayacak, toplam 150 dakika sürecek.

ÖSYM 2023 sınav takvimi ne zaman açıklanacak? ÖSYM KPSS, YDS, ALES, YKS 2023 sınav tarihleri belli mi?ÖSYM 2023 sınav takvimi ne zaman açıklanacak? ÖSYM KPSS, YDS, ALES, YKS 2023 sınav tarihleri belli mi?

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Peygamber Efendimiz ve İslami değerlere hakaret! Bakanlık harekete geçti
İsrail'den son dakika BM kararı! Terör örgütü ilan edildi