AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme ne zaman 2023? MEB 2. dönem Açık Öğretim Lisesi kayıt tarihleri belli oldu mu?

AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri için geri sayım başladı. 2022-2023 eğitim öğretim yılı AÖL kayıt tarihleri merak ediliyor. Gözler Açık Öğretim Lisesi tarafından gelecek habere çevrildi. Peki AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme ne zaman 2023? MEB 2. dönem Açık Öğretim Lisesi kayıt tarihleri belli oldu mu?

AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme ne zaman 2023? MEB 2. dönem Açık Öğretim Lisesi kayıt tarihleri belli oldu mu?
AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme ne zaman 2023? MEB 2. dönem Açık Öğretim Lisesi kayıt tarihleri belli oldu mu?
GİRİŞ 16.01.2023 10:07 GÜNCELLEME 20.01.2023 10:50
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Açık Öğretim Lisesi kayıtları için MEB tarafından gelecek haber heyecanla bekleniyor. Ocak ayının gelmesiyle AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri hakkında aramalar çoğaldı. AÖL kayıtları geçen sene 28 Ocak tarihinde tamamlanmıştı. Peki AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme ne zaman 2023? MEB 2. dönem Açık Öğretim Lisesi kayıt tarihleri belli oldu mu?

AÖL YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN 2023?

Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt ve kayıt yenileme için MEB açıklama yaptı.

MEB 2. DÖNEM AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ KAYIT TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

AÖL 2. dönem kayıt tarihleri belli oldu. Kayıtlar 20 Mart 2023 tarihine kadar yapılabilecek.

AÖL YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

AÖL yeni kayıt yaptıracak öğrenciler T.C. kimlik numarası ile belirlenen bankalara sınav ücretini yatırmalıdır. Ücret yatırıldıktan sonra Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvuru yapıp ilk kayıt için istenen evrakları teslim etmeli ve ön kaydını yaptırmalıdır.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü eksik evrak ya da eksik bilgili evrakları kayıt sırasında öğrenciden almayacak ve işlem yapmayacaktır.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü eksik evrak ya da belgedeki bilgi eksikliği ile öğrencilerin ilk kaydını aldıysa bunu tamamlamakla yükümlüdür. Yeni kayıt süresince eksik evrakları tamamlamayan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, eksik evrak veya eksik bilgi ile almış olduğu öğrencinin ön kaydını ilk kayıt işlemlerinin bitiminden sonra silecektir.

AÖL ilk kaydını yaptıran öğrenciler, sınava girecekleri dönemin sınav ücretini yatırmak zorundadır.

Yatırılan ücret sistem üzerinden görüntülenmektedir. Sistemde bulunmayan ödemeler, kaydın geçerliliğini engeller. Bu sebeple sınav ücretini doğru T.C. kimlik numarası ile doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.

AÖL kayıt tarihleri 2023: Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem kayıt yenileme, yeni kayıt ne zaman? MEB tarihleri açıkladıAÖL kayıt tarihleri 2023: Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem kayıt yenileme, yeni kayıt ne zaman? MEB tarihleri açıkladı

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 1
  • Sosyal 1 yıl önce Şikayet Et
    Devamsızlık süresi 30 günü dolduran öğrencinin kaydı otomatik olarak açık liseye veya açık meslek lisesine kaydırılmali.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
KIZILELMA yenilendi: Daha çevik, daha güçlü
Trump suikastinde 86 saniye detayı! Şoke eden bilgiler ortaya çıktı