Son ders zili yarın çalacak! İşte detaylar

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2020-2021 eğitim öğretim döneminin ilk ara tatili için okullarda son ders zili yarın çalacak. TRT EBA kanallarında ara tatilde telafi yapmak isteyen öğrenciler için dönem içindeki ders programlarının özet tekrarları yayınlanacak.

Son ders zili yarın çalacak! İşte detaylar
Son ders zili yarın çalacak! İşte detaylar
GİRİŞ 12.11.2020 16:09 GÜNCELLEME 12.11.2020 16:10
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Bakanlık tarafından yeni eğitim öğretim dönemi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı. 

 

Birinci aşamada, ana sınıfları ve ilkokul birinci sınıflar için 21 Eylül'de başlayan yüz yüze eğitimin ardından, ikinci aşamada, 12 Ekim'den itibaren ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfları ile özel gereksinimli çocuklar; üçüncü aşamada ise 2 Kasım Pazartesi itibarıyla ortaokul 5. ve lise 9. sınıflarda yüz yüze eğitime geçilmişti. 

Birinci dönem ara tatili, 16 Kasım 2020 Pazartesi başlayacak ve 20 Kasım 2020 Cuma sona erecek. Bu kapsamda, okullarda ara tatil için son ders zili yarın çalacak. 

 

Ara tatilde öğretmenler, mesleki gelişim programlarına çevirim içi ortamda katılabilecekler. 

TRT EBA kanallarında ara tatilde telafi yapmak isteyen öğrenciler için dönem içindeki ders programlarının özet tekrarları yayınlanacak. 

Yarıyıl tatili ise 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak ve 5 Şubat 2021 Cuma sona erecek.

YORUMLAR 6
 • bir bilen yazsın 3 yıl önce Şikayet Et
  çocuk lise 1 sınıf yarın okula giderse 4 . cü günü olacak ve okulun yolunu öğrenmeden tatil zili çalacak bi alkışta buna gelsin.
  Cevapla
 • Ihtiyar 3 yıl önce Şikayet Et
  vış ne anladikki derslerden yok eba yok zom okullari dondurun veli ve ogrenciler tlf manyagi olduk
  Cevapla
 • ali 3 yıl önce Şikayet Et
  verdiğiniz dersler ne işe yarıyor ben onu hala çözemedim
  Cevapla
 • Serkan15 3 yıl önce Şikayet Et
  İşe yaramadığını düşündüğün hiçbir şeyi almazsan, kafandaki sorun biter.
  Cevapla
 • müdür 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne ara tatili ya.. Bu normal zamanlar içindi. Şimdi olağan üstü bir durum var.. Tatil olmasın havalar hala pandemi için uygun.. Tatili daha soğukta gerekeceği zaman verirsiniz... Çocukların evde sokakta olması okulda olmalarından daha riskli..
  Cevapla
 • Zümbür 3 yıl önce Şikayet Et
  Cocuguna bakici arayan ve egitimi ogretimi vermeyen bir canli turu otuyor. Oksijen israfi ve zamaninda yapilan buyuk bir israf siz cogalmayin oda israf
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'den son dakika BM kararı! Terör örgütü ilan edildi
Kassam Tugayları, İsrail'in Merkava tanklarını böyle imha etti