Son dakika: Okulların tamamen açılması için tarihi verdiler...

Okulların ne zaman açılacağı konusunda son dakika haberleri gelirken uzmanlar Ağustos ayında eğitimin tamamen açılması konusunda ağız birliği yapıyor.

Son dakika: Okulların tamamen açılması için tarihi verdiler...
Son dakika: Okulların tamamen açılması için tarihi verdiler...
GİRİŞ 29.05.2021 17:16 GÜNCELLEME 31.05.2021 16:57
Bu Habere 246 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk, telafi eğitimin Haziran ayında başlayacağını duyurmuştu. Bilim Kurulu üyeleri dahil uzman isimler Ağustos ayını işaret ederek eğitimin tamamıyla açılması yönünde son dakika açıklamalarında bulundular.

"AĞUSTOS'TA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLANMALI"

Hürriyet Yazarı Nuran Çakmakçı, köşe yazısında TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu'nun ifadelerini aktararak okulların Ağustos'ta bir an önce açılması gerektiğini dile getirdi.

TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, “Karne artık bir yeterlilik belgesi değil formalite evrağıdır. Haziran ayı başında okullar kapatılmalı, tüm hazırlıklar tamamlanarak tüm kademelerde ağustos ayı başında yüz yüze eğitime başlanmalı” dedi. 

BİLİM KURULU ÜYESİ TAŞOVA: OKULLARIN AÇILMASI GEREKİYOR

Okulların açılması gerektiğini de kaydeden Prof. Dr. Taşova, daha sonra şunları söyledi:

“Okuldan kaynaklı bir salgın için Dünya Salgın Örgütü aslında iyi bir önlem aldı. Ama artık okulların açılması gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki kontrollü olarak açılması gerekiyor. Sınıf sayısının ayarlanması, gerekli eğitimlerin verilmesi gibi konulara dikkat edilmeli. Gerekli eğitim verildiği zaman bunun bir sorun olacağını pek düşünmüyorum. Çünkü eğitim çok önemli. Eğitimin sonunda bilim insanları yetişiyor ve bilim insanlarına ne kadar ihtiyacımız olduğunu da bu pandemi bir kez daha vurguladı.”

'AĞUSTOS SONUNDA ULAŞABİLİRİZ'

Doç. Dr. Savaşçı, Türkiye'de toplumsal bağışıklığa ne zaman ulaşılabileceğine ilişkin, "Şu andaki veriler ile bizim ülkemizde toplumsal bağışıklığa ağustos ayının sonuna kadar ulaşacağız gibi görünüyor. Tabi ki aşı temininde herhangi bir sıkıntı yaşamazsak ve halkımız inanarak aşısını yaptırırsa. Biz sahada Amerika, İngiltere, İsrail verilerinde şunu görüyoruz; Amerika verilerinde özellikle çok ciddi pik yaşadılar, günlük 3-4 bin insan kayıpları yaşadılar; ama şu anda insan kayıpları sıfıra yakın boyutta. Aşının bunda önemli etkisi olduğu gözüktü. Aşının yan etkileri yönünden de çok ciddi yan etkiler görülmedi, bizlere inanarak, güvenerek aşı zamanı gelince mutlaka aşı yaptırmaları gerekiyor" diye konuştu.

 Okullar ne zaman açılacak? MEB’den 1 Haziran’da yüz yüze eğitim için flaş karar! Okullar ne zaman açılacak? MEB’den 1 Haziran’da yüz yüze eğitim için flaş karar!

AÖL 3. dönem sınav takvimi! MEB 2021 Açık Lise online sınavları ne zaman yapılacak?AÖL 3. dönem sınav takvimi! MEB 2021 Açık Lise online sınavları ne zaman yapılacak?

Üniversiteler ne zaman açılacak? 2021 YÖK yüz yüze eğitime başlanması için hamle yaptı!Üniversiteler ne zaman açılacak? 2021 YÖK yüz yüze eğitime başlanması için hamle yaptı!

MEB'in telafi derslerinin adresi belli olduMEB'in telafi derslerinin adresi belli oldu

YORUMLAR 246
 • Can 2 yıl önce Şikayet Et
  1.Okullar her zamanki vaktinde açılmalı. 2.Öğretmenlerden birçoğu konusunu bitirdi, sınava öğrenci hazırlayan öğretmen arkadaşlarımız geçen ağustostan beri tam kapanma haricinde her gün okula gitti. 3.Öğretmenlerin bir haftalık nisan tatili yapılmadı. Bir de 2 Temmuza uzatıldı, dönem. Buna göre konusunu bitiremeyen bir kişinin olacağını düşünmüyorum. Ancak sistem yetersizliği olan kişiler ders işlememiş olabilir. Bunlar da bir ayda kendilerini toparlayamazlar. Açıkçası ders işleyenle, yüzde doksan katılım gerçekleştiren okullarla imkanı olmayanlara aynı uygulamanın yapılması da doğru değil. Ben zaten konumu bitirdim. Vazifemi yaptım. 4.Gelecek döneme hazır olalım yeter.
  Cevapla
 • Ceylan 2 yıl önce Şikayet Et
  Lütfen okullar biran önce açılsın zaten kışın yok
  Cevapla
 • Aysel 2 yıl önce Şikayet Et
  Uzaktan eğitimin hiç bir katkısı yok biran önce okulun açılmasını temeni edrim
  Cevapla
 • Aysel 2 yıl önce Şikayet Et
  Uzaktan eğitimin hiç bir katkısı yok biran önce okulun açılmasını temeni edrim
  Cevapla
 • Mustafa nadir 2 yıl önce Şikayet Et
  Okulumu çok özledim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail, İran'a karşılık verme kararı aldı
İran-İsrail savaşını engelleyen telefon: Bu gece değil!