AÖL 3. dönem online sınavları ne zaman yapılacak? MEB açıkladı! Açık Lise sınavları...

Milli Eğitim Bakanlığı, AÖL 3. dönem sınavlarının online olarak yapılacağını açıkladı. Kayıt işlemleri sürerken Açık Lisede eğitim almaya hazırlanan adaylar AÖL sınav tarihlerini merak ediyor. MEB çevrimiçi olarak yapılacak Açık Öğretim Lisesi sınav takvimini duyurdu. Peki AÖL sınavları ne zaman yapılacak? 2021 İşte AÖL online sınav takvimi!

AÖL 3. dönem online sınavları ne zaman yapılacak? MEB açıkladı! Açık Lise sınavları...
AÖL 3. dönem online sınavları ne zaman yapılacak? MEB açıkladı! Açık Lise sınavları...
GİRİŞ 30.05.2021 13:21 GÜNCELLEME 30.05.2021 13:21
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

2020-2021 eğitim öğretim yılının son Açık Lise sınavlarının başlamasına kısa bir zaman kaldı. Açıktan verilen eğitimle öğrencilere lise mezunu olma fırsatı sağlayan Açık Liselere olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Tam kapanma nedeniyle ara verilen kayıt yenileme işlemleri tekrar başladı. Kayıtlarını yapan öğrenciler AÖL 3. dönem sınav tarihlerini gündeme aldı. Koronavirüs nedeniyle bu dönem yapılan tüm AÖL sınavları online olarak gerçekleşti. Peki AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak? İşte MEB AÖL 3. dönem sınav tarihleri!

AÖL 3. Dönem Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

MEB tarafından duyurulan takvime göre Açık Öğretim Lisesi sınavları 03-07 Temmuz tarihlerinde internet üzerinden yapılacak.  Çevrimiçi düzenlenen sınavlara AÖK Bilgi Yönetimi Sisteminden giriş yapılacak. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerin sınavlarına katılan adaylar sisteme sınav süresince giriş yapamayacak.

Sınav sistemi yukarıda belirtilen tarihler arasında saat 09.30’dan saat 23.59’a kadar aktif olacak. Online sınavlarda Açık Lise öğrencilerine çoktan seçmeli 4 seçenekli sorular yöneltilecek ve bu soruların çözümü için 25 dakika süre tanınacak. Adaylar işaretledikleri sorulara geri dönüş yapamayacak.

AÖL Kayıt Yenileme Devam Ediyor!

Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. AÖL 3. dönem sınavlarına katılmak isteyen adaylar kayıt yenileme işlemlerini yapmak zorunda. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan takvime göre ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 17 Mayıs-11 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

YORUMLAR 1
  • haluk sabri akdemir 2 yıl önce Şikayet Et
    # ek sınav olucak mı ?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Yerlikaya açıkladı! 2024 yılı genel atamaları gerçekleşti
Başıboş köpek sorunuyla ilgili kanuna karşı sulandırma girişimi! Ajitasyona başladılar