KPSS için başvuru tarihleri belli oldu

Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvurularının alınacağı tarih açıklandı.

KPSS için başvuru tarihleri belli oldu
KPSS için başvuru tarihleri belli oldu
GİRİŞ 15.06.2012 11:28 GÜNCELLEME 15.06.2012 12:18
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları 18 Haziran-4 Temmuz 2012 tarihleri arasında alınacak.

2012-KPSS, ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde 23 Eylül 2012 Pazar günü, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda yapılacak.

Sınava ortaöğretim ve ön lisans mezunlarıyla mezun olabilecek durumda olan adaylar girebilecek. Başvurular 18 Haziran-4 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapılacak ve başvuru merkezlerince yürütülecek.

Ortaöğretim kurumu müdürlükleri ve ÖSYM sınav merkezi yöneticilikleri KPSS'de başvuru merkezi olarak görev yapacak.

Sınava katılmak isteyen adaylar, kılavuz ile aday başvuru formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden ulaşacak. Kılavuzun dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

Kılavuzda, başvuru, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alacak. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • SELO UMAR 8 yıl önce Şikayet Et
    kılavuz nerde. kpss için başvuru tarihleri belli oldu ama kılavuz yayınlanmadı.ösym'nin sitesine bakıyorum fakat göremedim
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Muhalif araştırma şirketi son anket sonuçlarını paylaştı: CHP'de kayıp sürüyor
Son dakika: İstanbul'a kar yağışı uyarısı! Hiç durmadan yağacak göz gözü görmeyecek