Başkan Topbaş müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İBB Başkanı Kadir Topbaş'a hitaben 'Cesur olacaksın' sözlerinin ardından Başkan Topbaş müjdeyi verdi.

Başkan Topbaş müjdeyi verdi
Başkan Topbaş müjdeyi verdi
GİRİŞ 30.07.2016 20:00 GÜNCELLEME 30.07.2016 23:10
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen Antik Çağdan 21. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi Eseri tanıtım programında yaptığı açıklamada, ''Ben Sayın Başkanıma söylüyorum, 'Cesur olacaksın' diyorum. Eğer cesur olmazsan biz bu işi başaramayız. Cesur olmamız gerekenlerden bir tanesi, bugün burada yine söylüyorum, bir, Taksim'deki Gezi Parkı. Oraya o tarihi eseri inşa edeceğiz. Eğer tarihimize sahip çıkacaksak orada tarihi bir eser vardır, o tarihi eseri oraya yeniden kurduracağız ve adı bunun ister tarih müzesi olur, ister şehir müzesi olur, bunu orada yapmamız lazım. '' demişti.

TOPBAŞ MÜJDEYİ VERDİ

Bu sözlerin ardından harekete geçen Topbaş, ilk müjdeyi verdi.

Taksim'e yapılacak Topçu Kışlası’nı bir inatlaşma sebebi olarak görmemek gerektiğini, koruma kurulu ve mahkeme kararlarının ortada olduğunu dile getiren Kadir Topbaş, ''Eserin sanat galerisi, müze ve alt kısmının kafe olarak hizmet verebileceğini kaydederek, "Taksim şu anda yaşamıyor, sadece transit geçiş noktası. Taksim, insanların fazlaca gitmeyi arzu ettiği bir yer de değil. Burası müze tarzı bir sanat galerisi ve kafeleriyle çok daha modernleşmeye doğru gidebilir." diye konuştu.

NOKTAYI KOYDU: YAPILACAK!

Taksim'e opera binası da yapılacağını, caminin projesinin de tamamlanmak üzere olduğunu anlatan Topbaş, "Caminin yeri koruma kurulundan onaylandı. Bölgenin koruma amaçlı imar planlarında da var. Yasal süreçleri tamamlandı. O bölgede camiye ihtiyaç var, yapılacak. İnsanlar maalesef şu anda barakada ibadetlerini yapmaya çalışıyor. Taksim'de barakadan bir cami var. İnsanlar cuma namazını dışarıda kılıyor yaz, kış. Bu hoş değil." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 32
 • Metin Tetik 6 yıl önce Şikayet Et
  Bırakın çapulcu Osmanlı'ya sahip çıkmayı, geleceğe yönelin. Elin adamı Mars'a uçak indiriyor; hasarsız. Sizin oy aracı yaptığınız kitabınız ise (Rahman/33) insanın yerküre dışına uçamayacağını söylüyor. Müze vs. düşüneceğine uzay yarışına katılım yapacak tesisler üret, destek ver. Hainler mezarlığı gibi saçmalıklarınız henüz sıcak.
  Cevapla
 • ben 6 yıl önce Şikayet Et
  KES ULAN SESİNİ AHMAK HERİF MAL MAL YORUM YAPMA ...capulcu senin gibilere derler geri zekalı ahmak..senin gibi ateist birinin fikrine ihtiyacımız yok..
  Cevapla
 • Gezici 6 yıl önce Şikayet Et
  Geçmişten hiç ders almamışlar çok yazık
  Cevapla
 • EMR 6 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun.. Dik durun eğilmeyin bu millet sizinle beraberdir...
  Cevapla
 • ferhat s 6 yıl önce Şikayet Et
  bence istanbulda yasayan halk kararini versin, yani halka sorun derim , cogunluk ne derse o olsun.
  Cevapla
 • fatih 6 yıl önce Şikayet Et
  Kislada yapilsin ayasofyada acilsin.bu butun islam alemini birlestirir insallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Skandal açıklamalar! PKK destekçisi HDP'li vekil savunmaya ayrılan bütçeyi eleştirdi!
İçişleri Bakanı Soylu açıkladı: Silindir Operasyonu başladı!