İran'dan PKK'ya açık destek!

KDP milletvekillerinden Şengali: Haşdi Şabi içerisinde bulunan unsurlar PKK'yı destekliyor. Sincar'daki PKK'lıların bir bölümü de Haşdi Şabi'den oluşuyor

İran'dan PKK'ya açık destek!
İran'dan PKK'ya açık destek!
GİRİŞ 17.03.2017 11:26 GÜNCELLEME 17.03.2017 11:28
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Irak'ta İran destekli Şii milis gücü Haşdi Şabi'nin, terör örgütü PKK'nın Irak'taki varlığını desteklediği ve Sincar'daki örgütün bir bölümünün bu milis yapıdan oluştuğu iddia ediliyor.

PKK'LILARIN BİR BÖLÜMÜ...

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) milletvekili Macid Şengali, konuya dair AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Haşdi Şabi içerisinde bulunan unsurlar PKK'yı destekliyor. Sincar'daki PKK'lıların bir bölümü de Haşdi Şabi'den oluşuyor." dedi.

Şengali, söz konusu unsurların Sincar'da birtakım provokatif eylemlerde bulunduğuna dikkati çekerek, "Bunlar, halkı Peşmerge'ye karşı kışkırtıyor. Kurtulalı bir buçuk yıl olmasına rağmen yöre halkı Sincar'a geri dönemiyor." diye konuştu.

Şii milis gücün PKK'nın Irak topraklarında bulunmasını açıkça desteklediğini savunan Şengali, Bağdat ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) PKK'nın ülke topraklarından çıkarılması için birleşmesi gerektiğini ifade etti.

PKK'NIN SURİYE'DEN GETİRDİĞİ KİŞİLER...

Musul'un Sincar ilçesinde terör örgütü PKK yanlısı bir grup göstericinin, 14 Mart'ta Peşmerge güçlerinin bulunduğu mevziye izinsiz yürüyüş düzenlemesine de değinen Şengali, "Sincar Hanesur'da yapılan gösterileri yöre halkı değil, PKK tarafından Suriye'den getirilen Arap ve Kürtler düzenledi ve onlar katıldı. Tek bir Irak bayrağı yoktu hepsi PKK'nın bayrağıydı." dedi.

Bağdat'taki merkezi yönetimin "iki yüzlü" bir tutum içinde olduğuna dikkati çeken Şengali sözlerini, "Irak merkezi yönetiminin terör örgütü PKK'ya karşı sessiz kaldığını ve ülke dışına çıkmasını da talep etmediğini" vurguladı.

PKK GÖSTERİSİ

Musul'un Sincar ilçesinde, 14 Mart'ta bir grup terör örgütü PKK yanlısının Hanesur köyündeki Peşmerge mevzilerine yürümek istemesi sonucu çıkan arbedede bir eylemci kadın hayatını kaybetmişti.

Terör örgütü PKK, 3 Ağustos 2014'ten bu yana terör örgütü DEAŞ'ın saldırılarını bahane ederek Sincar ilçesi ve çevresinde etkinlik kazanmaya çalışıyor.

YORUMLAR 6
 • Ali 6 yıl önce Şikayet Et
  Pis siiler tarihi unutamiyorlar atalari sah ismailin tahti istanbulda aklinizi basiniza alin
  Cevapla
 • Türkiye 6 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye irandaki azerileri sahiplenip onlarla lobi yapmalı 40 milyon azeri olan azeri türkü olan tek ülkeirandır ve sınırımızdır.bu fırsat iranın elinde olsa bizi bin parçaya bölerlerdi.daha geç olmadan türkiye irandakiazerilerle sürekli irtibatta olmalıdır.
  Cevapla
 • Temel candan 6 yıl önce Şikayet Et
  Iranla pkk arasinda fark varmiki
  Cevapla
 • no comment 6 yıl önce Şikayet Et
  Allah CC bu oyunlarınızı,hilelerinizi ve desiselerinizi başınıza geçirsin,başınızda bulasınız.
  Cevapla
 • karslı 6 yıl önce Şikayet Et
  tüm bunlar sürpriz olmadı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya uyanıyor! Nikaragua, İsrail'i destekleyen Almanya aleyhinde dava açtı
Ekrem İmamoğlu'nu ti'ye alan animasyon sosyal medyayı salladı