Yeni Diyanet İşleri Başkanı'nın bilinmeyen yönü!

Diyanet İşleri Başkanlığı'na atanan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, güzel ezan okuma uzmanı olduğu ortaya çıktı.

GİRİŞ 17.09.2017 13:59 GÜNCELLEME 17.09.2017 14:01
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da onaylanan ve Bakanlar Kurulu kararıyla Diyanet İşleri Başkanlığı'na atanan Erbaş'ın, akademik kariyerinin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatından gelen bir isim olduğu belirtildi. Erbaş, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde okuduğu yıllarda ise Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev alarak, İstanbul'daki camilerde din görevlisi olarak çalıştı. Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda 2011 yılında Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne atandı ve 6 yıl süreyle bu görevi yerine getirdi. Prof. Dr. Erbaş, toplam 17,5 yıl Diyanet teşkilatında görev yaptı. 
 
DİNLER TARİHİ UZMANI 

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın dinler tarihi alanında yaptığı araştırmalar ve çalışmalar da dikkat çekti. Erbaş'ın Namaz Rehberi, Kur'an'daki Tekrarlar ve Sırları, Melekler Alemi, Yaşayan Dünya Dinleri, Hıristiyanlık'ta Reform ve Protestanlık Tarihi isimleriyle kitapları yayımlandı. 

FRANSIZCA'DAN ÇEVİRİLERİ VAR

İyi derecede Arapça ve Fransızca bilen Prof. Erbaş'ın, Fransızca'dan Türkçe'ye çevirdiği Michel Lelong'un İslamla Yüzleşen Batı, Guy Testas-Jean Testas'ın Ortaçağ Hıristiyan Dünyasında Dinsel Şiddet, Engizisyon ve Mircea Eliade'nın Dinler Tarihi Sözlüğü isimli eserleri de yayımlandı.

GÜZEL EZAN OKUMA UZMANI

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın, güzel ezan okuma uzmanı olduğu da öğrenildi. Erbaş, 1987 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezi'nde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği 3 aylık Ezanı ve Kur'an'ı Güzel Okuma Kursları'nda eğitimcilik yapma seminerine katıldı ve sertifika aldı. Din görevlilerine güzel ezan okuma eğitimleri veren Erbaş, İmam Hatip Liseleri arası Güzel Kur'an ve Güzel Ezan Okuma Yarışmaları'nda jüri başkanlığı da yaptı. 

YORUMLAR 42
 • fatih kıroglu 5 yıl önce Şikayet Et
  cenabı Allah muvaffak etsin cok ıyı bır ınsan
  Cevapla
 • ismi lazım değil 5 yıl önce Şikayet Et
  Öncelikle Allah hayırlı uğurlu etsin vatana millete Allah utandırmasın ama sanki ben top sakallı gibi görüyorum eskide olsa çekim demek caiz
  Cevapla
 • 2017 5 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı ugurlu olsun iliminden yararlanmayı bekliyoruz.O makama layık birisi olarak çalışır kolay gelsin ....
  Cevapla
 • serdar-ankara 5 yıl önce Şikayet Et
  inşallah ehli sünnet itikadına uygun hareket eden dini bütün objektif bir insandır diye ümit ediyoruz
  Cevapla
 • Mahmut bey cemaati 5 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah o senin dediğinden değilde kur'an müslümanıdır. Ehli sünnet müslümanı münafık
  Cevapla
 • Misafir 5 yıl önce Şikayet Et
  gelen gideni aratacak
  Cevapla
 • Yusuf D. 5 yıl önce Şikayet Et
  Son dönemlerde aratmadılar şimdi niye aratsın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
100 kişilik özel heyetle Türkiye'ye çıkarma yaptılar: 12 milyar dolarlık açıklama
Neymar'la dalga geçen kaleci, hayatının dersini aldı