Çamlıca Camii ile ilgili büyük müjde!

Üsküdar'da yeniden inşası için girişimlerin başladığı Küplüce Saray Camii'nin temel atma töreni yapıldı.

Çamlıca Camii ile ilgili büyük müjde!
Çamlıca Camii ile ilgili büyük müjde!
GİRİŞ 06.11.2017 11:42 GÜNCELLEME 06.11.2017 13:19
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Törende Üsküdarlılarla buluşan Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, tüm Türkiye’nin merakla beklediği ve ‘Asrın Mührü’ olarak nitelediği Çamlıca Camii’nin de Ramazan ayında açılacağını müjdeledi.

Üsküdar'daki Küplüce Mahallesi sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Üsküdar Belediyesi ve hayırsever vatandaşlar, Küplüce Saray Camii’ni el birliğiyle yeniden inşa edecek. İhsaniye Camii imamı Saffet Çalış’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan Küplüce Saray Camii'nin temel atma töreninde Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi Türkmen de Üsküdarlılarla buluştu. Küplüce Saray Camii üç yılda yapılan 59’uncu cami oldu.

Törende konuşan Türkmen, camilerin ve kabristanların birer medeniyet mührü olduğunu vurgulayarak sözlerine başladı ve şöyle söyledi: "Bugün yetişen nesil, gelecekte bizi bıraktığımız eserlerle tanıyacak. Bu topraklarda güzel insanlar yaşamış diyecekler." Türkmen, cami deyince Türkiye’de ilk akla gelen ilçelerden birinin Üsküdar olduğunu kaydetti. Aynı zamanda konuşmasında tüm Türkiye’de merakla beklenen Çamlıca Camii’nin açılışını da müjdeledi: "İslam coğrafyasının en önemli eserlerinden biri olan Çamlıca Camii de Üsküdar'da yükseliyor. Asrın mührü olacak bu cami, önümüzdeki Ramazan ayında ibadete açılacak, müjdeyi buradan vermiş olalım."

Caminin alt katlarında İslami eserler müzesi, kütüphane, sergi alanları, kurs merkezlerinin yer aldığını kaydeden Türkmen, caminin muazzam bir eser niteliğinde olduğunu vurgulayarak sözlerini tamamladı.

YORUMLAR 2
  • Ali ER 6 yıl önce Şikayet Et
    Gaziantep'te de Çevrenin ihtiyacını karşılamıyan kış-yaz addelerde namaz kılan halkımız için Şehit Kamil2deki HAYRİ ZENGİN Camii bir an önce yeniden,büyütülerek YAPILMALIdır. Camiler cemaat için yapılmalıdır.
    Cevapla
  • mükremin sarıgül 6 yıl önce Şikayet Et
    camiler varlığımızın mührüdür
    Cevapla
DİĞER HABERLER
TUSAŞ'ın kuruluşuna CHP bahanesi: Memlekete zarar vermemesi için…
Cumhuriyet Gazetesi'nden Bakan Şimşek'in sözlerine çirkin çarpıtma!