Bakanlıklara yeni logolar geliyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 16 bakanlığın amblem ve logolarına dair yeni bir çalışma başlattı. 16 bakanlığın amblemi nihai çalışmanın sonlanması ile değiştirilecek ve Cumhurbaşkanlığı forsunda yer alan 16 Türk devletini temsil eden yıldızlar da bakanlık amblemlerinde yer alacak.

Bakanlıklara yeni logolar geliyor
Bakanlıklara yeni logolar geliyor
GİRİŞ 11.10.2018 10:04 GÜNCELLEME 11.10.2018 17:18
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesinin ardından bakanlıkların sayısı 16'ya düşürülürken yeni sistemde de bakanlıkların yapılarından da değişikliğe gidildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın başlattığı çalışma ile şimdi de bakanlıkların yeni logoları tasarlanıyor.

16 YILDIZLI LOGOLAR!

İletişim Başkanlığı'nın çalışmasına göre Adalet, Dışişleri, İçişleri, Milli Savunma, Milli Eğitim, Sağlık, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Ulaştırma ve Altyapı, Çevre ve Şehircilik, Tarım ve Orman, Kültür ve Turizm, Gençlik ve Spor, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile, Hazine ve Maliye, Ticaret ve Sanayi bakanlıklarının amblemleri yeniden tasarlanıyor.

Cumhurbaşkanlığı forsunda yer alan 16 Türk devletini temsil eden yıldızlar da bakanlık amblemlerinde yer alacak. Yıldızlarla çevrilecek amblemlerin ortasında ise ilgili bakanlıkların yeni logolarına yer verileceği bildirildi

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
    tasarruf fun içinden fuzuli masraf çıktı türkiye tabela toplam masrafı ne kadar acaba
    Cevapla
  • Özcan 1 yıl önce Şikayet Et
    Evet bu çok önemliyi zaten, biz de diyorduk artık değişmeli diye
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yeni paket yolda! İşten çıkarma yasağının 3 ay uzatılması gündemde
Yeni kabus! Bir ilimizde koronayı geride bıraktı!