MEB o iddialar için soruşturma başlattı!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) bazı devlet okullarında özel sınıflar oluşturularak velilerden para talep edildiği iddialarına yönelik inceleme ve soruşturma başlatıldı.

MEB o iddialar için soruşturma başlattı!
MEB o iddialar için soruşturma başlattı!
GİRİŞ 15.08.2019 13:34 GÜNCELLEME 15.08.2019 14:16
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bakanlık, medyada ‘devlet okulunda özel sınıf ayrımcılığı’ başlıklı haberlerde yer alan ‘özel sınıf oluşturularak velilerden para talep edildiği’ iddialarını ve bu konuda MEB’e ulaşan bildirimleri ‘ihbar’ kabul ederek harekete geçti.

 

 

‘Okula kayıt, seviye/özel grup sınıfları, yabancı dil özel sınıflarının oluşturulması, proje okulu, öğretmen seçimi, teknolojik/fiziki olanaklar’ gibi çeşitli hususlar gerekçe gösterilerek velilerden ‘bağış’ adı altında veya farklı yollarla ücret talep edildiğine ilişkin haberler ve gelen şikayetler dikkate alınarak, inceleme ve soruşturma başlatıldı. 

Bakanlık ayrıca Anayasa’nın 42’nci maddesine göre eğitim öğretim faaliyetlerinin ücretsiz olduğu, hiç kimsenin bu haktan yoksun bırakılamayacağı, eğitim öğretim faaliyetlerinin eğitimde fırsat eşitliği ilkesi gözetilerek yapılacağına ilişkin, öğrenci ve velilerin okul yönetimlerince bilgilendirilmesini sağlayacak.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Fatih 10 ay önce Şikayet Et
  Sonunda birileri el attı, 5. sınıfa kayıt yaptıracağım 7000 TL para istediler. Biz de biliyoruz okullarımızın durumlarını, elimizden gelen 500-1000 neyse gücümüz nispetince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama 7000-10000 istenen rakamlar insanların aklına binbir türlü düşüce getiriyor.
  Cevapla
 • ÖNCE VATAN 10 ay önce Şikayet Et
  ŞİMDİ BUR DA HANİ ÖĞRETMENLER BAR BAR BAĞIRIYOR ATAMA YOK BİLMEM NE NALET OLSUN İŞTE ŞİMDİ BÖYLE BİR ŞEY VARSA O SAHTEKARLAR OKUL DAN ATILSIN ÖĞRETMENLİK BELGESİNİ DE ALSINLAR ellerinden nerde olursa olsun bunları kınıyorum öğretmenlik bir kutsal görev
  Cevapla
 • kemal 10 ay önce Şikayet Et
  iddaa değil gerçek
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Makyajlı 2020 Volkswagen Tiguan tanıtıldı
Alman basınından hükümete 'Türkiye' eleştirisi: Bu akılsızca!