Doğduğu mağarayı ziyaret eden Tatlıses gözyaşlarını tutamadı

Türkücü İbrahim Tatlıses, yapmayı planladığı otel için geldiği Şanlıurfa'da, doğduğu mağaranın yer aldığı evi ziyaret etti. Gözyaşlarına hakim olamayan Tatlıses, "İbrahim Tatlıses'ın doğduğu mağara insanlar gelip görsünler. Urfa'ya turist akımı olsun, birçok kişi tepeden inerken ben mağaradan geldim" dedi.

Doğduğu mağarayı ziyaret eden Tatlıses gözyaşlarını tutamadı
Doğduğu mağarayı ziyaret eden Tatlıses gözyaşlarını tutamadı
GİRİŞ 27.08.2019 17:24 GÜNCELLEME 27.08.2019 17:24
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkücü İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Haliliye Belediyesi iş birliği ile restore edilerek müzeye dönüştürülmesine karar verilen doğduğu mağaranın içinde olduğu evi ziyaret etti. Hızmalı Mahallesi'ndeki tek katlı evin içinde olan mağarayı görmek için bölgeye gelen Tatlıses'e, halk yoğun ilgi gösterdi. Tatlıses, doğduğu mağarayı görünce ağlayıp, duygusal anlar yaşadı. Mağaranın restore edilip turizme kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tatlıses, "Ben İbrahim Tatlıses olarak bu mağarada doğdum. Daha sonra bu hale geldim. Buna  Allah'ın mucizesi diyelim. Benim en büyük arzum. Bu evi turizme kazandırmak, Urfa'ya turist akını olsun. Birçok kişi tepeden inerken ben bu mağarada dünyaya geldim" diye konuştu.TATLISES GÖBEKLİTEPE'DEN İŞ İNSANLARINA ÇAĞRIDA BULUNDU

Temasları kapsamında 12 bin yıllık tarihe sahip UNESCO Dünya Kültürel Mirası'nda yer alan Göbeklitepe'yi de gezen Tatlıses, kentin turizmde hak ettiği yere gelmesi için gönüllü turizm elçiliğini yaptığını söyledi. Göbeklitepe hakkında yetkililerden bilgi alan Tatlıses iş insanlarına çağrıda bulunarak şöyle konuştu:

"Şanlıurfa'mız her şeyi ile bulunmaz bir değer. 12 bin yıllık Göbeklitepe'miz de buna dahil. Ben buradan tüm iş insanlarına Şanlıurfa'ya yatırım yapmaları çağrısında bulunuyorum. Ben de bir otel yapacağım. Turizm bacasız fabrikadır. Kar getiren bu yatırım için Şanlıurfa'ya gelecek iş insanları tam da doğru adresi bulmuş olacaklar. Bununla birlikte yetkililerimize seslenerek İzmir'den, İstanbul'dan ve Ankara'dan Şanlıurfa'ya direkt seferler düzenlenmesini talep ediyorum. Uçaklarımız çevre illere değil, Göbeklitepe'nin merkezi olan Şanlıurfa'ya insinler" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
ibrahim tatlıses
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • afy 11 ay önce Şikayet Et
  aslını inkar etmedikçe insan insandır aksi halde hayvandan da beterdir.tarih firavun nemrud ta gördü... arkasından dua eden var mı...
  Cevapla
 • emre 11 ay önce Şikayet Et
  mağaradan geldin de ne oldu? insanlık için ne yaptın? şarkı türkü film hep böyle şeytan işleriyle insanları saptırdın.
  Cevapla
 • ahilik 11 ay önce Şikayet Et
  seni allah için seviyoruz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Eski Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora'dan Türkiye'ye teşekkür
Türkiye'den İsrail'in tekerine çomak sokacak karar! Mersin Limanı Lübnan'ın hizmetine açıldı