Ve itiraf etti: Örgüt içinde infaz ve işkenceler başladı

Van'da teslim olan PKK'lı terörist, örgüt içi infaz ve işkencelere başlandığını, teröristlerin kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğunu anlattı.

GİRİŞ 05.09.2019 10:56 GÜNCELLEME 05.09.2019 10:56
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Van Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığınca, PKK'lı teröristlerin ikna edilerek teslim olmalarına yönelik çalışmalar devam ediyor.

 

 

Açıklamada, Çatak ilçesi kırsalında ailesi ve kendisiyle ikna çalışması yürütülen bir teröristin 2 Eylül'de Şırnak-Silopi Kara Hudut Kapısı'nda teslim olduğu kaydedildi.

Valilik açıklamasında, teröristle yapılan ilk mülakatta, son zamanlarda terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik başarılı operasyonlar sonucunda sözde lider kadrolar başta olmak üzere ağır kayıplar veren örgütün sözde başarısızlıklarının faturasını kendilerine yüklediğini dile getirdiği vurgulandı.

 

 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Teslim olan terörist, terör örgütü PKK/KCK'nın örgüt içi işkencelere ve infazlara başladığını, infaz edilen teröristler ile aynı akıbeti yaşamaktan korkan teröristlerin örgütten kaçarak, kendisi gibi güvenlik güçlerine sığınmaya başladıklarını anlattı. 18 yaşından küçük çocukların çeşitli vaatlerle kandırılarak örgüte kazandırıldığını, daha sonra uyuşturucuya alıştırıldığını, taciz edildiklerini, sonra da eylemlerde ön saflarda kullanılarak ölüme itildiğini dile getirdi.

Terörist, teslim olduktan sonra devletten hiç beklemediği iyi muamele gördüğünü, sürecin her aşamasında güvenlik güçlerinin yanında olduğunu, devletin bu gerçek yüzünün bilinmesi halinde örgütte kimsenin kalmayacağını aktardı.

Teslim olmak isteyen örgüt mensuplarının vakit geçirmeksizin en yakın güvenlik kuvvetine müracaat etmeleri ya da telefon etme imkanı bulurlarsa 140/155/156 numaralarını aramalarının kendileri için tek kurtuluş olacağını ifade etti."

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Analız 8 ay önce Şikayet Et
  Bazen kırsal bolgede pkk nın musallat oldugu aılelere bolgede gızlenerek yardımcı olunabılır bır kayanın ıcınde yerın altında anıden vurulabılırler.
  Cevapla
 • rana 8 ay önce Şikayet Et
  Allahım askerimize kuvvet versin R.T.Erdoğanıda (Reisimizide ) başımızdan eksik ETMESİN.
  Cevapla
 • Malkoçoğlu 8 ay önce Şikayet Et
  SAMSES rumuzlu yorumcu kardeşime (3): Oysa ki bizlere de görev düşüyor.. Söylemlerimizde ''Kürtler,, demek yerine PKK yada HDP yada terör örgütü ismini kullanalım ki, Gerçek Kürt kardeşlerimizi bu saf tan ayrı tutalım.. (Bence senin bahsettiğin en büyük hakları bu olsa gerek.) Dolayısıyla kandırılan, bilinçsiz saf kürt kardeşlerimiz kendilerine bir arayış içine girmezler.. Tabii ki bu görev öncelikle Devletin üst kademelerinden başlar) Bence gerçek Kürt sorunu buradan başlar... Saygılarımla...
  Cevapla
 • 123456 8 ay önce Şikayet Et
  Cehennem lüzumsuz değil.
  Cevapla
 • orhan 8 ay önce Şikayet Et
  diğer teröristlerde bu çağrıya kulak verirse,kendileride kurtulur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Normalleşme sürecinde bireysel araçlar trafikte kriz yaratacak
Seyahat kısıtlaması için tarih belli oldu