Alman medyasından Trump'ı kızdıracak manşet!

Tarihi görüşme dünyada yankılanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşme sonrası Alman basını Erdoğan'a övgüler yağdırdı. İki liderin görüşmesini kaleme alan gazeteler, "Sanki dünyanın en güçlü ülkesinin başkanı Trump değil de Erdoğan'mış gibiydi." diye yazdı.

Alman medyasından Trump'ı kızdıracak manşet!
Alman medyasından Trump'ı kızdıracak manşet!
GİRİŞ 15.11.2019 00:13 GÜNCELLEME 15.11.2019 00:14
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Dünya basını dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşmeyi dikkatle takip etti.

ALMAN BASININDAN ERDOĞAN'A ÖVGÜ!

 

Alman basını, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD'de Başkan Donald Trump ile Washington'da yaptığı görüşmeye geniş yer verirken basın toplantısında Erdoğan'ın Trump'a göre daha etkili olduğunu yazdı.

'PATRON KİM?'

Spiegel Online, "Patron Kim?" başlığıyla yayımladığı analizde Erdoğan açısından olumlu bir bilanço çıkarıp şunları kaydetti: "

 

Beyaz Saray'da en azından kamuoyuna yansıyan, basın toplantısı kısmında; sanki dünyanın en güçlü ülkesinin başkanı Trump değil de Erdoğan'mış gibiydi. Türkiye Cumhurbaşkanı bu fırsattan istifade ederek, basın mensupları önünde ABD'ye öğüt verdi ve eleştirdi.

Ziyaretten memnun olması gereken taraf, Türkiye Cumhurbaşkanı. Buluşma somut bir sonuç getirmedi. Ancak Türk ordusunun Suriye'nin kuzeyine girmesiyle ABD ve Türkiye arasındaki ilişkilerin bir müddet ciddi bir biçimde sarsılmış olduğu izlenimi, bu ziyarete hiç bir şekilde yansımadı. Görünen o ki, Trump Erdoğan'la ilişkileri sil baştan başlatmak niyetinde."

Almanya'nın önemli ekonomi gazetelerinden Handelsblatt'ın yorumunda da Trump ve Erdoğan'ın iki ülke arasındaki iyi ilişkilere vurgu yaptığı ancak ikili ilişkilerdeki mevcut sorunları aşmak için somut çözüm getirmedikleri belirtti:

YAZDIR
YORUMLAR 48
 • Hakan 8 ay önce Şikayet Et
  Hainlere duyurulur
  Cevapla
 • savaşçı 8 ay önce Şikayet Et
  öyle zaten erdoğan dünyanın en güçlü ülkesinin başkanı türkiyenin başkanı
  Cevapla
 • gazi 8 ay önce Şikayet Et
  Doğru olan her zaman güçlüdür çünkü altı dolu
  Cevapla
 • Yavuz 8 ay önce Şikayet Et
  Türkiye de tüm İslam aleminin sorunlarını çözebilmek için bir makam kurulmalı ve her İslam ülkesinden bir kişi tarafından temsil edilmeli. Aynı uluslararası mahkemeler, Vatikan, Hilafet vs. gibi.
  Cevapla
 • Rıza 8 ay önce Şikayet Et
  ey almanya REİS zaten DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ÜLKESİNİN Lideri sen nazi döneminde uyuyup kalmışsın .. yada akşam fazla kaçırdın herhalde içkiyi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kritik kabine toplantısı sonrası Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum