Son dakika: Talat Atilla açıklama yaptı: Kılıçdaroğlu da doğruladı

CHP'li bir ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüğünü iddia eden Rahmi Turan, kaynağının Talat Atilla olduğunu açıkladı. Talat Atilla ise yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun da kendisini doğruladığını söyledi. Muharrem İnce de, kendisinin görüştüğü iddialarıyla ilgili yarın açıklama yapacağını söyledi.

GİRİŞ 23.11.2019 16:09 GÜNCELLEME 24.11.2019 11:21
Bu Habere 162 Yorum Yapılmış

Sözcü Gazetesi Yazarı Rahmi Turan'ın "Kaynağım Talat Atilla" sözlerinin ardından art arda açıklamalar geldi. "Kaynak" olarak açıklanan Talat Atilla da, "Kaynağım bir CHP'li" dedi ve kendisini doğrulayan Kılıçdaroğlu'nun açıklama yapması gerektiğini söyledi.

Külliye'ye gittiği iddia edilen Muharrem İnce de, yarın basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Sağlık sorunları için gittiği İngiltere’nin başkenti Londra’da tedavi gören Rahmi Turan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen CHP’li” yazısındaki kaynağını da açıkladı.

 

“KAYNAĞIM GAZETECİ TALAT ATİLLA”

Kaynağıyla ilgili açıklama yapan Turan, “Gerek ilk yazımda gerekse dün geceki açıklamalarımda kaynağımı asla açıklamayacağımı söylemiştim. Açıkçası; açıklamayı da düşünmüyordum. Fakat bana “Muharrem İnce” ismini veren kaynağımın, bugün bazı haber sitelerine yaptığı “Rahmi Turan’ın haber kaynağı ben değilim” açıklamasını görünce o ismi açıklamaya karar verdim. Bana Muharrem İnce ismini veren kaynağım gazeteci Talat Atilla’dır” dedi.

 

"AÇIKLAMAYACAKTIM AMA MECBUR KALDIM..."

Turan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kendisi de bu bilgiyi çok güvenilir olduğunu söylediği bir başka kişi tarafından elde etmiş. Dediğim gibi kaynağımı açıklamayacaktım ama onun ‘kaynak ben değilim’ açıklamasını görünce ismini açıklama mecburiyetinde kaldım.”

TALAT ATİLLA: MAHKEMEYE VERECEĞİM

Talat Atilla ise, bilgiyi kendisinin verdiği yönündeki iddialara tepki göstererek, "Rahmi Turan'ın yazısını benimle irtibatlayanların hepsini mahkemeye vereceğim" ifadelerini kullanmıştı.

RAHMİ TURAN: HATA ETTİM

Dün bir televizyon programına katılan Rahmi Turan, "Ben güvendim ve hata ettim. Muharrem İnce de doğru söylüyordur, Cumhurbaşkanı da. Dönünde bunu köşemde de yazacağım, hata ettim ve gereğini yapacağım" demişti.

MUHARREM İNCE: YARIN AÇIKLAMA YAPACAĞIM

Muharrem İnce, hakkındaki iddialarla ilgili yarın saat 13.00'de toplantı yapacağını açıkladı.

TALAT ATİLLA: KILIÇDAROĞLU DA DOĞRULADI

Rahmi Turan “Gazeteci kaynağını açıklamaz” dediği için ve Rahmi Turan’ı korumak için “Benim dememeyi tercih ettim”

Konuyu en ufak ayrıntısına kadar yazmanın vakti geldi.

Haber bana geldiğinde çok yönlü çek ettim...

Hatta, bununla yetinmedim.

Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde “Bu haber doğru mu?” diye doğrulattım.

Haberi ilk önce zaman zaman yazılarımdan alıntı yapan, turktime’da yazan

Rahmi Turan’a verecektim ama yurt dışı telefonu çalınca saat farkını o an hesaplayamadığım için gece olabilir diye arayıp kapattım.

Bunun üzerine sahibi olduğum haber sitesini kendi hesabında öneren Uğur Dündar’ı aradım. Dündar bana “CHP’yi dizayn ediyor diye saldırırlar” dedi.

Bunun üzerine haberi kendi sitem de yazmaya karar verdim ancak Rahmi Turan’ı çaldırıp kapattığım için, neden aradın sorusuna da yanıt olsun, hem de ilk haberi yazmasına niyetlendiğim kişi olduğu için arayarak haberi söyledim.

“Tamam, yazarım” dedi.

Ve bilgileri gönderdim.

Şimdi geleyim bu habere…

1. 9 Kasım gece 01:15 de görüşme olduğu…

2.Giren ve çıkan plakaların isimleri. Resmi kaydı olmayan 06 sfg 4543 plakalı araçla giriş yapıldığı, çıkarken de 06 ghj 1290 plakalı beyaz Auidi marka araçla çıkıldığına kadar ayrıntılı bilgiler vardı.

Tüm bunlar bilgi olarak geldi.

Kısa süre önce İyi Partili bir yetkilinin de Erdoğan’la gözlerden uzak görüşmesi de kamuoyuna sızmıştı.

Tüm bunlara rağmen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na bir şekilde haberin doğruluğunu onaylatınca içimde şüphe kalmadı.

Ne Muharrem İnce’ye…

Ne CHP’ye…

Ne iktidar partisine karşı değil, sadece habercilik arzusuyla davrandım.

Gelelim haber kaynaklığı meselesine…

Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP’li…

Ya Kemal Bey, ya da kendisinin konuşmasını beklerim doğrusu..

Kılıçdaroğlu haberi doğruladıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın net açıklamaları üzerine haberi yeniden kaynağıma sorgulattım.

“Yine altını çizerek yüzde yüz doğru” dedi.

Şimdi, Kemal Beyin ve doğrulattığım CHP’li kaynağın konuşmasını bekliyorum…

UĞUR DÜNDAR: CHP GENEL MERKEZLİ ALGI OPERASYONU

Bana bu haber geldiğinde aklıma gelen ilk şey Uğur Dündar CHP'yi kurultaya doğru yönlendiriyor diye ortaya iddialar atılabileceği oldu. İftiralarla karşı karşıya gelmek istemedim. Üstelik belgesi olmayan bir haber. Bir taraf yalanladığında çamur at izi kalsından öte gitmeyecek bir haber. Bunun bir kumpas olduğuna inanıyorum. Haberin kaynağına takılmak yerine bu kaynağa o iddiaları kimler, bilgileri kimler iletti? Bunun üzerine gidilmesi lazım. Bu CHP Genel Merkezi kaynaklı bir algı operasyonu. Ben "Ciddi bir şekilde yanıltılıyor olabilirsin" demiştim, uyarılarda bulunmuştum. O kişi de, "Bu haber yüzde 100 doğru" dedi. Ben bunu yayınlamayarak bir kumpasın aleti olmadım. Gerçeğin ortaya çıkması için dün geceden beri uğraş veriyorum. Bu bir tezgah ve kumpas. Sayın Kılıçdaroğlu'nun daha iddiaları araştırmadan doğrudur demesi bence bir talihsizliktir.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 162
 • Hamza 4 yıl önce Şikayet Et
  Chp de operasyon için düğmeye basıldı...Parti karıştırılacak ve güçlü isimler yıpratılacak...Sonra da kurtarıcı ve Kahraman modunda Genel Başkanlığa Ekrem Imamoğlu getirilecek...Alçaklık dizboyu yersen...
  Cevapla
 • baran 4 yıl önce Şikayet Et
  artık chp atatürkün kurduğu bir parti değildir artık atatükün 6 ok taki ilkeleri savunan değil yabancı türk düşmanlarının kurduğu üst akıllla yönetilmeye çalışılan hukuk ve demokrasi dışı güçlerin tezgahlar kurdurduğu bir partı olacaktır tüm sosyal demokrak kardeşlerimizin iyi düşünmesi lazım oy verdği partiyi son açıklamalar akıl ucuran cinsden lütfen partinize adam giba sahip çıkın 1923 formatına getirin yoksa parti değil bu ülkede kaos çıkartmak için kullanılan bir öbje olacaktır
  Cevapla
 • baranx 4 yıl önce Şikayet Et
  chp yi reise karşı dizayn etme tevgah ve oyunları tıpkı cia mı6 nın akıl hocalığında türkiye yi bölecek kadrolar seçmek için çevirilen senoryo elllerinde patladı allah ellerine yüzlerini buluştırıdı hamdolsun
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 4 yıl önce Şikayet Et
  CHP her taşın altında eli var o kırılası el Vatan için olmaz ama yıkmak için her işi yapar
  Cevapla
 • Canım Türkiye 4 yıl önce Şikayet Et
  Ben bunların ne entrikalar yaptığını biliyorum. Asıl önemli olan mantığı alınmış, komutla oy veren CHP seçmeninin tepkisiz kalması. Yazık!
  Cevapla
 • Faruk 4 yıl önce Şikayet Et
  Mazlum kardes, artik at gözlügüde kalmamis tamamen kaynak gözlügü ile bakiyorlar
  Cevapla
 • Mazlum 4 yıl önce Şikayet Et
  Malesef ülkemizde insanlar at gözlüğü takıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
EURO 2024'te kura heyecanı! Türkiye'nin grubu belli olacak
Terör örgütüne darbe! Bakan Yerlikaya operasyonu duyurdu