Yıllar sonra ortaya çıktı! Erdoğan, Şener Eruygur'a 'Kes ulan' diye bağırmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde hükümeti itham eden bir konuşma yapan dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'u masaya vurarak "Kes ulan" diye azarladığı ortaya çıktı. "FETÖ'nün siyasi ayağı" tartışması devam ederken Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Yıllar sonra ortaya çıktı! Erdoğan, Şener Eruygur'a 'Kes ulan' diye bağırmış
Yıllar sonra ortaya çıktı! Erdoğan, Şener Eruygur'a 'Kes ulan' diye bağırmış
GİRİŞ 13.02.2020 21:03 GÜNCELLEME 14.02.2020 10:48
Bu Habere 194 Yorum Yapılmış

Emine Erdoğan'ın GATA'ya alınmamasının hemen ardından gerçekleşen MGK toplantısında yaşanan olay ilk kez gün yüzüne çıktı. Dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'un hükümeti itham eden konuşması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın masaya vurup "Kes ulan!" diye bağırdığı ortaya çıktı.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaman zaman genelkurmay başkanlarına yönelik sivri çıkışları olduğunu ifade eden Selvi, Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde bir MGK toplantısında hükümete yönelik ithamlarda bulunan dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'u azarladığı olayın detaylarını paylaştı.

Selvi'nin yazısındaki ilgili kısım şu şekilde;

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nejat Uygur'u GATA'da tedavi gördüğü sırada ziyaret etmek istediklerinde "Başbakan'ın eşi gelmesin" cevabının verildiğini anlatırken, bir an sesinin tonu değişti. Başbakan olmuşsunuz ancak eşiniz başörtülü diye askeri hastanede hasta ziyaretine götüremiyorsunuz. Erdoğan bunu hatırlattıktan sonra, "Tabii ondan sonra toplanan YAŞ biraz tatsız geçti" dedi.

O dönem başbakan olan Erdoğan'ın bunun üzerine Genelkurmay Başkanı'nı aradığı ve sert bir dille uyardığı biliniyor. Ancak Erdoğan'ın Genelkurmay başkanlarına yönelik sert çıkışları sadece bu değil. Birkaç anekdotu paylaşmak istiyorum.

"BU ÜLKEYİ SEN Mİ YÖNETECEKSİN, YOKSA BEN Mİ?"

27 Nisan e-muhtırası verildiğinde telefonuna çıkmayan Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, AK Parti'nin açıklama yapacağı duyurulunca 28 Nisan günü Erdoğan'ın telefonuna geri dönüş yapıyor. Erdoğan'ın ilk sözü "Paşa, bu ülkeyi sen mi yöneteceksin, yoksa ben mi?" oluyor.

MASAYA VURUP "KES ULAN" DİYE BAĞIRDI

Bir MGK toplantısında ise Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur hükümeti itham eden bir konuşma yapıyor. Başbakan'ın uyarmasına rağmen Eruygur aynı tonda konuşmasını sürdürünce, Erdoğan masaya vurup "Kes ulan!" diye bağırıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 194
 • Rambo 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim güç kuvvet versin. düşmanlara fırsat vermesin.
  Cevapla
 • Ruhi özmen 1 yıl önce Şikayet Et
  Gerçek bir lider Rabbim yar ve yardımcımız olsun sağlık sıhhat versin etrafında kendi gibi arkadaşlar nasip etsin inşaAllah
  Cevapla
 • sade bir vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayin baskanimizin o mangal gbi yuregi olmasaydi ulkemizi talan ederlerdi allah razi olsun senin gibi bir yurekli insan geldi basimiza kendini elit gorup milleti yillarca soyanlara satanlara firsat vermesin yaradan
  Cevapla
 • LAZER 1 yıl önce Şikayet Et
  REİS gibi gösterdi.
  Cevapla
 • Nurgül 1 yıl önce Şikayet Et
  Millet olarak apoletli, darbeci ve inançsız paşalardan hep nefret ettik
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Elvan duyurdu: Süreler uzatıldı!
İşte THK'nın yangın söndürme uçakları ile ilgili gerçekler! Algı operasyonu çöktü