Tümgeneral Ahmet Yavuz'dan Özlem Zengin'e çirkin sözler!

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in Meclis Genel Kurulu'nda kadın haklarıyla ilgili yaptığı konuşma başörtüsü konusunda sabıkalı olan Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz'u rahatsız etti.

Tümgeneral Ahmet Yavuz'dan Özlem Zengin'e çirkin sözler!
Tümgeneral Ahmet Yavuz'dan Özlem Zengin'e çirkin sözler!
GİRİŞ 28.06.2020 10:07 GÜNCELLEME 28.06.2020 19:19
Bu Habere 280 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) başörtüsü taktığı için yemin törenine alınmayan anneleri, namaz kılıyor diye TSK’dan ihraç edilen subayları ve eşini ziyarete gelen kadınların başörtüsünü zorla çıkartan 28 Şubat ürünü zihniyetleri görmezden gelen emekli tümgeneral Ahmet Yavuz'un başörtüsü takıntısı yine gün yüzüne çıktı.

 

BAŞÖRTÜSÜ KONUSUNDA SABIKALI TÜMGENERALDEN KADIN DÜŞMANLIĞI

 

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in Meclis Genel Kurulu'nda kadın haklarıyla ilgili sarf ettiği “Bu ülkede AK Parti gelene kadar kadın kelimesinin adı yoktu" sözlerine Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz'dan çirkin bir tepki geldi.

Sosyal medya hesabından AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e saldıran Yavuz, “Zamanında Özlem Zengin gibi bir kadına şunları söyledim ve o da morardı” ifadesini kullandı.

Bir kadını "morartarak", bir kadına "zavallı" diyerek kadın haklarını savunduğunu sanan, başörtüsü konusunda sabıkalı Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz'a bu sözleri sonrası tepki yağdı.

2008 YILINDA BAŞÖRTÜSÜ İÇİN BUNLARI DEMİŞTİ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) başörtüsü taktığı için yemin törenine alınmayan anneleri, namaz kılıyor diye TSK’dan ihraç edilen subayları ve eşini ziyarete gelen kadınların başörtüsünü zorla çıkartan 28 Şubat ürünü zihniyetleri görmezden gelen emekli tümgeneral Ahmet Yavuz skandal sözlere imza atmıştı. 

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla sırf başörtüsü taktığı için mağdur edilen yüz binlerce insanı görmezden gelen Yavuz, “Kışlalarda başörtüsüne karşı hiçbir kısıtlama olmadı. Türbana karşı olduğu zamanlar oldu. Kimsenin namazına, orucuna asla karışılmadı. Atılanların da hemen hepsi ya tarikat ya da cemaat üyesiydi. Ülke abartıya teslim oldu” demişti. Yavuz’un başörtüsü paylaşımına yüzlerce kullanıcı anında tepki göstermişti.

AHMET HAKAN DA KÖŞE YAZISINDA ÖZLEM ZENGİN'E DESTEK VERDİ

Ahmet Hakan dünkü yazısında AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin'in ifadelerine destek vererek "Türkiye'de bazı kadınların yeri yoktu, yalan mı?" şeklinde bir yazı yazdı ve kutuplaştıran laikçi kesime "Özlem Zengin’in o cümlesiyle alay edip mavra çevirenler... Alayı, mavrayı bir tarafa bırakıp kastettiğiyle yüzleşseler ve “Ya hakikaten çok ayıp edilmişti bazı kadınlara” falan deseler... Hem kendileri için hem de insanlık için önemli bir adım atmış olurlar" çağrısında bulundu.

 

 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 280
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Artık sizin devriniz bitti. Fitne çıkarmayı bırakın ve Cehenneme gidin!
  Cevapla
 • Nobut 1 ay önce Şikayet Et
  Ordumuz yerli ve milli oldukça bu tür insanların kökü kesilecek inşaallah.
  Cevapla
 • SOYSALMEDYA 1 ay önce Şikayet Et
  HARİKA YORUMLAR MUTLAKA okuyun
  Cevapla
 • Celalettin 1 ay önce Şikayet Et
  Bu ülke kuruldu 15 senen seçim yapılmadı. Niye biliyor musunuz ? Bir sürü kahraman bilinenler daha ilk seçimde müslüman Türk milleti tarafından sandığa gömülecektide o yüzden. Bu ülkeyi 1923’de kurup 15 sene seçim yapmayan işte bu İslam düşmanı Batı şakşakçıları. Bunlar yüzünden ülkeye sapkınlık geldi, İslam düşmanlığı geldi, ahlak bozuldu, ana baba sevgisi azaldı, saygı hoşgörü gitti, fuhuş arttı. Bunların temsil ettikleri zihniyet öyle iğrençlikler yaptı ki burda hepsini saysam editör arkadaş yayınlamaz. Hepsini kaynağınla sayfa sayfa cilt cilt belgeleriyle sunarım. Şu 5816 kalksın o zaman görün siz cümbüşü. Bir insan kanunla korunuyorsa o zaman saklanan bir şeyler vardır
  Cevapla
 • kamil 1 ay önce Şikayet Et
  ahmet yavuz cahiline hatırlatmak lazım seçilme hakkı verilen o kadınlardan mecliste vekil yapılanların kaç tanesi Türktü. dünya tarihinde eşi benzer olmayan soyadı kanunu ile kimler Türk gösterilerek devletin her türlü geliri kasalarına bağlandı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
2020 yılında Türkiye'de satılan en ucuz sıfır otomobiller
Türkiye ile İran tepki gösterdi, Hindistan, Almanya ve Japonya destek çıktı: Büyük bir aptallık