İngiliz Sky News görüntüleri Türkiye'den paylaştı: Dedektif gibi çalışıyorlar!

İngiliz Sky News’te yayımlanan bir haberde, Türkiye’nin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede gösterdiği başarıya dikkat çekilerek, sağlık çalışanlarının hastalığın takibinde birer dedektif gibi çalıştığı değerlendirmesinde bulunuldu. Haberde, "Türkiye uyguladığı çoklu tedavi yöntemleriyle salgına karşı başarılı sonuçlar elde etti ve tüm sağlık hizmetlerini ücretsiz sağlıyor." ifadesine yer verildi.

GİRİŞ 05.08.2020 19:15 GÜNCELLEME 05.08.2020 19:23
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

İngiliz Sky News muhabiri Alex Crawford, "Türkiye’nin Kovid-19 dedektifleri" başlıklı haberinde, Türkiye’nin Kovid-19'la mücadelesini yazdı.

İngiliz Sky News'ten Türkiye'ye koronavirüsle mücadele övgüsü!

Haberde, sağlık çalışanlarının Kovid-19 salgınıyla mücadelede yoğun çaba sarf ettiklerine işaret edilerek, binlerce izleme ekibinin hastaları her gün takip ettiği, hastaların 2 haftalık geçmişlerini inceleyerek temasta bulundukları kişileri özenle taradıkları aktarıldı.

"Türkiye’de 16 bin 300 sağlık çalışanı Kovid-19 hastalarını, hasta yakınlarını, hastaların iş arkadaşlarını ve akrabalarını birer dedektif gibi yoğun şekilde takip ediyor." denilen haberde, Kovid-19 belirtisi gösterenlerin vakit kaybetmeden test edildiği, hastalarda belirtiler çok hafif dahi olsa tedavinin hızlıca başlatıldığı ifade edildi.

Haberde, Türkiye’de son 4 haftada vaka sayılarının iyileşen hasta sayılarından daha az görüldüğü vurgulanırken, Türkiye'nin milyonlarca insanı Kovid-19 testine tabi tutma başarısını da gösterdiği kaydedildi.

 İngiliz Sky News'ten Türkiye'nin Kovid-19'la mücadelesine övgü

"TÜM SAĞLIK HİZMETLERİ ÜCRETSİZ"

Haberde, "Türkiye uyguladığı çoklu tedavi yöntemleriyle Kovid-19 salgınına karşı başarılı sonuçlar elde etti ve tüm sağlık hizmetlerini ücretsiz sağlıyor." ifadesine yer verildi.
Salgınla mücadele için kısa sürede lüks hastaneler inşa edildi

Kovid-19 tedbirleri kapsamında, İstanbul’da çok kısa sürede lüks hastanelerin inşa edildiği aktarılan haberde, şunlar kaydedildi:

"İstanbul'da özellikle salgından etkilenen hastalar için 45 gün gibi rekor bir sürede inşa edilen lüks bir hastane de dahil olmak üzere 3 büyük hastane var. Profesör Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, 432'si yoğun bakım yatağı olmak üzere bin 8 yatakla 75 bin metrekarelik devasa bir alanı kaplamaktadır. Hastanede istenildiğinde her oda yoğun bakıma da dönüştürülebilecek.”

AVRUPA SINIFTA KALDI

Haberde, Yunanistan'dan fazla nüfusa sahip olan ve Batılı ülkeler arasında en fazla nüfusu barındıran şehirlerden biri olan İstanbul'da, ilk Kovid-19 vakasının tespit edilmesinin ardından test ve izleme merkezlerinin hemen devreye girdiği de bildirildi.

Haberde görüşlerine yer verilen Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, Türkiye’de Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin oranının düşük olmasının kapsamlı test sayılarına, hastaları takip ve izleme ağına ve hastalığın erken evrelerinde önleyici tedavilere bağlı olduğunu söyledi.

Yiyit, Kovid-19 testlerinin titizlikle uygulandığını ve bu sayede Türkiye'nin virüsün bir adım önünde olduğunu belirtti. 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • jax 2 ay önce Şikayet Et
  Birleşik Arap Emirliklerinden parasını alan, PKK'nın resmi yayın organı gibi çalışan bir kanalda mı bunları söylemişler. hayırdır, kanal el mi değiştirdi?
  Cevapla
 • Barbaroslar geliyor 2 ay önce Şikayet Et
  Çalış seninde olur gardaş ey avurupa,!!!!!
  Cevapla
 • Barbaroslar geliyor 2 ay önce Şikayet Et
  Çalış seninde olur gardaş ey avurupa,!!!!!
  Cevapla
 • Barbaroslar geliyor 2 ay önce Şikayet Et
  Çalış seninde olur gardaş ey avurupa,!!!!!
  Cevapla
 • Barbaroslar geliyor 2 ay önce Şikayet Et
  Çalış seninde olur gardaş ey avurupa,!!!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Albayrak: Yeni bir sermaye yatırım dalgası ufukta belirdi
Tepkiler sonrası Fransa'dan pişkin açıklama! Skandal cuma hutbesi kararı