Murat Akdaş kimdir? Yerli otomobil TOGG'a transfer olan Murat Akdaş'ın biyografisi

TOGG’da üretim sorumluluğu, otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Murat Akdaş’a verildi. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek olan ve 2022'de satışa sunulması beklenen yerli otomobile transfer olan Murat Akdaş'ın biyografisi ise büyük merak konusu oldu. Peki Murat Akdaş kimdir? Kariyeri ve hayatı...

Murat Akdaş kimdir? Yerli otomobil TOGG'a transfer olan Murat Akdaş'ın biyografisi
Murat Akdaş kimdir? Yerli otomobil TOGG'a transfer olan Murat Akdaş'ın biyografisi
GİRİŞ 22.09.2020 10:52 GÜNCELLEME 22.09.2020 10:52

TOGG’da tüm üretim süreçlerinin yönetiminde yer alacak ve ‘inşaat proje yönetimi, üretim operasyonları, üretim mühendisliği, üretim kalitesi, malzeme yönetimi ve çalışma ilişkilerinden sorumlu olacak Murat Akdaş  Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makinaları Mühendisliği’nde tamamlandı. Murat Akdaş, yüksek lisans eğitimini de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünde gerçekleştirdi.

 

 

Meslek hayatına 1991 yılında Pendik Tersanesi’nde Mekanik Montaj Kontrol Mühendisi olarak başlayan Akdaş, üç yıl boyunca bu görevi sürdürdükten sonra otomotiv sektörüne adım atarak Türk Pirelli A.Ş.’de Kaizen Mühendisi olarak iki yıl boyunca görev yaptı.

Honda Türkiye’deki kariyerine 1997 yılında kalite bölümünde başlayan Murat Akdaş, bugüne kadar üretimin birçok farklı ve önemli pozisyonunda yöneticilik yaptı.

 

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
HDP'li Beştaş'tan skandal sözler! Hadsiz sözlere cevap AK Parti'li Özlem Zengin'den geldi
Son dakika haberi: Fransa'da ayakta! 54 bölgede sokağa çıkma yasağı!