Erdoğan'ın açıklayacağı müjde! İşte kulislerdeki tahminler

Gözler bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağı müjdeye çevrildi. Cumhurbaşkanlığı'ndan, Erdoğan'ın açıklayacağı müjde ile ilgili ser verilip sır verilmezken, kulislerde birçok tahmin yürütülüyor. Tahminler arasında; yerli aşı, yeni altın veya doğal gaz rezervi, uzaya Türk astronotun gönderilmesi, elektrikli araba üretimi ve Tesla'nın yatırım haberi yer alıyor.

GİRİŞ 10.02.2021 06:47 GÜNCELLEME 11.02.2021 08:19
Bu Habere 232 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün söylediği "Çarşamba günü Millete Sesleniş konuşmamı özellikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Sizlere birçok güzellikleri takdim edeceğim" sözlerinin ardından gözler bugün açıklanacak müjdeye çevrildi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan, Erdoğan'ın açıklayacağı müjde ile ilgili ser verilip sır verilmezken, kulislerde birçok tahmin yürütülüyor.

YERLİ AŞI OLABİLİR

İlk olarak müjdenin yerli aşı ile ilgili olabileceği belirtiliyor. Türkiye'de yürütülen yerli aşı çalışmalarında gelinen son durumun aktarılacağı ve bir tarihin açıklanacağı ifade ediliyor.

REFORM ÇALIŞMALARI

Yine, Adalet Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen reformların da açıklanacağını tahmin edenler var. Bununla beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıklayacağı da konuşuluyor.

UZAY MESELESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı müjde olarak, elektrikli araba üretimi ve Tesla'nın yatırım haberi olabileceğini ifade edenler de var. Dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Türkiye'nin uzay alanında izleyeceği yol haritasını açıklayan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk ile telefonla görüşmüştü. Görüşmede, Türkiye'deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda yapılması planlanan iş birliğine ilişkin hususlar ele alınmıştı.

EKONOMİK BİR MÜJDE OLABİLİR

Kulislerde, Erdoğan'ın enerji alanında da müjde açıklayacağına dair tahminler yürütülüyor. Altın madeni ve Akdeniz'de yeni doğal gaz rezervinin olabileceği ifade ediliyor. Ayrıca, Kanal İstanbul ile ilgili yeni gelişmelerin paylaşılabileceği de aktarılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "müjde vereceğim" haberi sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Sosyal medyadan, kısa süre içerisinde Erdoğan'ın açıklamasını destekleyen mesajlar yağdı. Erdoğan'ın müjdeyi bugün TBMM'de yapacağı grup toplantısında açıklaması bekleniyor.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YORUMLAR 232
 • yolcu 3 yıl önce Şikayet Et
  reisin canı sağolsun
  Cevapla
 • TÜRKİYE SEVDALISI 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben çok dikkatli izlemeye çalıştım ama bir şey anlayamadım insanız olabilir reis bir gün önce uzay proğramını açıkladı herhalde müjde oydu.
  Cevapla
 • Haydar 3 yıl önce Şikayet Et
  Memleketi Elon muska Sattık müjdesi
  Cevapla
 • Eyt devlet gaspı 3 yıl önce Şikayet Et
  Eyt bu duruma son noktayı koyacak akp ve MHP postalayacak müjde nerede biz para aş beklerken birden uzaya gidiverdik önce aç vatandaşını doyur sonra kuru sıkı at. vatandaş gözünü açtı oylamayı bırak akp ve MHP GİDİCİSİNİZ
  Cevapla
 • Uzaydayız 3 yıl önce Şikayet Et
  Uzay ajansı işte müjde daha ne olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'de virüs alarmı! 2 günde yüzde 70 arttı! Çok sayıda ölü var
İzmir'de sağanak faciası: 2 vatandaş sokakta akıma kapılarak hayatını kaybetti