Türk Tabipleri Birliği şaşırtmadı: "Gergerlioğlu'nun yanındayız"

Terör örgütleriyle mücadelede her seferinde aleyhte söylemler üreten Türk Tabipler Birliği yine şaşırtmadı ve terör propagandası nedeniyle 2 yıl hapis cezası alan ve vekilliği düşürülen HDP'li Gergerlioğlu'na destek çıktı.

Türk Tabipleri Birliği şaşırtmadı: "Gergerlioğlu'nun yanındayız"
Türk Tabipleri Birliği şaşırtmadı: "Gergerlioğlu'nun yanındayız"
GİRİŞ 19.03.2021 10:58 GÜNCELLEME 19.03.2021 11:13
Bu Habere 140 Yorum Yapılmış

Terör propagandası yapmak suçlamasıyla 2 yıl hapis cezası verilen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkındaki mahkeme kararının TBMM Genel Kurul'da okunmasıyla, milletvekilliği düşürüldü.

Gergerlioğlu'na muhalefet cenahından birçok destek mesajı gelirken, Türk Tabipleri Birliği de internet sitesinden yazılı bir açıklama yaptı.

SKANDAL DEMOKRASİ MESAJI

SAHİP ÇIKTILAR 

Türkiye aleyhinde her konuda öne çıkan, terör örgütleriyle mücadelede her seferinde aleyhte söylemler üreten TBB'nin, meslektaşları Gergerlioğlu hakkındaki kararın hukuk dışı olduğunu savunan açıklaması şöyle:

"HDP Kocaeli Milletvekili ve meslektaşımız Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında verilen kesinleşmiş yargı kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda okundu. Kararın okunması ile Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşürüldü."

"İfade özgürlüğü kapsamında bir sosyal medya paylaşımı bahane edilerek Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında "terör örgütü propagandası" suçlamasıyla 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasını öngören yerel mahkeme kararı, Yargıtay tarafından 19 Şubat'ta onanmış ve geçen hafta Meclis'e ulaşmıştı. Son yıllarda seçme-seçilme hakkına, seçmen iradesine saygısızlık, demokrasiye darbe niteliğinde uygulamalar, benzeri kararlarla pek çok insan hakkında cezalar verilmekte ve toplumu sessizleştirmek için yargı eliyle yıldırma uygulanmaktadır."

"GERGERLİOĞLU'NUN YANINDAYIZ"

"Anayasa Mahkemesi kısa bir süre önce benzer bir yolla milletvekilliği düşürülen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında hak ihlali kararı vermiş ve Berberoğlu’nun milletvekilliğine geri dönmesi sağlanmış, bir yanlıştan dönülmüştü."

"Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu evrensel değerlere bağlı bir hekim olmanın yanı sıra bir insan hakları savunucusudur. Özellikle son dönemde cezaevlerinde yaşanan çok sayıda hak ihlalini gündeme getirmiş, insan hakları mücadelesi ile kamuoyundan önemli destek almıştır. Siyasi iktidar bir yandan İnsan Hakları Eylem Planı açıklarken, bir yandan da ihlallerin görünür olmasından rahatsız olmuş, biat ettirdiği yargıyı kullanarak Anayasa Mahkemesi’nin Enis Berberoğlu hakkında verdiği kararda belirtilen gerekçelere aykırı bir şekilde Dr. Gergerlioğlu’nun milletvekilliğini düşürmüştür."

"Bizler meslektaşları ve meslek örgütü olarak insan hakları savunucusu Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun yanındayız."

YORUMLAR 140
 • temel 2 yıl önce Şikayet Et
  bence ne kadar dernek kurulus yada ne birlik ise fark etmez hainlik yapanlar oldumu direk gørevden almak ve iyice sorgulamak gerek zaten cok dernek birlik kulup aslinda gercek olan degil pkk vatan hainlerine hizmet etmek icin kurulmus ayni sey sahte parti binalari icinde gecerlik hainlik yapan parti binasi olsa bile o dk baskin yapilacak
  Cevapla
 • Çanakkaleli 2 yıl önce Şikayet Et
  TTB Türk isminin arkasına saklanıyor. Vatan millet düşmanıdır. Hep Ülkemizin aleyhine konuşuyor. Acil kapatılmalı
  Cevapla
 • Fatih 2 yıl önce Şikayet Et
  Islah edilmeli... Meslek odası faydalı olabilir... Tabiblerle ilgili standardlar uygular... Hekimlerin daha basarılı faydalı olabilmeleri icin katkıları olabilir, kurslar düzenleyebilir vs. ...
  Cevapla
 • Vatandas 2 yıl önce Şikayet Et
  Nasil yani TT B terore destek mi veriyor.İlginc isimlerinden utansinlar.
  Cevapla
 • Hekim 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben Avusturyada tıp doktoruyum... Burda tabibler odası sağlık ve doktorların mesleki talepleri haricindeki konularda aciklama yaptigini bilmem... Suçu tıp mesleği ile alakalımıda, böyle aciklama yapıyorlar?
  Cevapla
 • Kamil 2 yıl önce Şikayet Et
  TBB pkkk sözcüsü gibi. Devlet hangi teröriste el atsa ses TBB den batar birliği gibi örgütlerden geliyor. Sonları yakındır.sizin doktorunuz erdogandir. Tedaviniz yakındır insallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan ve Miçotakis'ten açıklama! 10 Yunan adasıyla ilgili karar
Ankara'da köpek dehşeti: Sürü halinde saldırdılar! Çocuk ağır yaralandı