Gözaltına alınan Ömer Faruk Gergerlioğlu serbest bırakıldı!

Milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gözaltına alınmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan son açıklamada HDP'li Gergerlioğlu'nun ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı duyuruldu.

GİRİŞ 21.03.2021 14:15 GÜNCELLEME 23.03.2021 09:02
Bu Habere 133 Yorum Yapılmış

TBMM Genel Kurulunda, hakkında "terör propagandası yapmak" suçundan kesinleşen mahkeme kararının okunmasının ardından milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis'teki bekleyişini sürdürüyordu. HDP'li Gergerlioğlu sabah saatlerinde  gözaltına alındı. Gelen son dakika bilgisine göre de Gergerlioğlu ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Oda TV'den skandal Gergerlioğlu yalanı!

Gergerlioğlu'nun gözaltına alınma nedeninin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan yeni bir soruşturma kapsamında olduğu belirtildi.

BAŞSAVCILIK'TAN GÖZALTI AÇIKLAMASI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada, eski Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun kesinleşmiş mahkeme kararı nedeniyle milletvekilliğinin düştüğü, buna karşın Gergerlioğlu'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden dışarıya çıkmayarak eylemler gerçekleştirdiğinin tespit edildiği belirtildi. Milletvekilliği düşen Gergerlioğlu'nun Meclis binasını terk etmediği ve halen milletvekili gibi davrandığı, sosyal medya üzerinden basın açıklamaları ve canlı yayınlar yaptığı, kamu binasında hakkı olmadığı halde hukuka aykırı olarak 17 Mart'tan itibaren ayrılmadığı belirtildi.

Açıklamada Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşürüldükten sonra saat 19.25'te Meclis Genel Kurulu salonundan çıkarak basın mensuplarına demeç verdikten sonra ikinci katta bulunan HDP parti grup katına yürüyerek çıkarken beraberinde bulunan kişiler de dahil olmak üzere grup içerisinden terör örgütünü öven sloganlarının atıldığı, Meclis koridorlarında terör örgütü elebaşı ve terör örgütü lehine slogan atılmak suretiyle terör örgütü propagandası da yapıldığının tespit edildiği ifade edildi.

Meclis'ten çıkarılan Gergerlioğlu, sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi.

PKK tehdidini “Bulunmaz fırsat” diye tanıtan...

ŞENTOP: MÜSAADE EDİLMEYECEĞİ BİLİNMELİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop "Anayasaya göre milletvekilliği kesin hüküm ile sona ermiş ve milletvekili sıfatı taşımayan bir kişinin Meclis'i eylem alanı olarak kullanmaya kalkması kabul edilemez. Tamamen Anayasa ve TBMM İçtüzüğü hükümlerinin gereği olarak yapılan bir işleme karşı TBMM çatısı altında bir eylemin devamına ve Meclis'in terörize edilmeye çalışılmasına müsaade edilmeyeceği bilinmelidir. Hiç kimse, milletimizin temsil makamı olan TBMM´yi hukuk dışı bir propagandanın parçası kılamaz. Bunu yapmaya kalkanlara karşı gereği, hukuk dâhilinde yapılır ve yapılmıştır" dedi.

YORUMLAR 133
 • Erdal 10 ay önce Şikayet Et
  Bunlar dışarda gezdikce cesaret bulur
  Cevapla
 • Yorum 10 ay önce Şikayet Et
  Meclis çatısı altında bölücü slogan atan parti ceza almayacaktı.
  Cevapla
 • kim 10 ay önce Şikayet Et
  Kim diyo bunu
  Cevapla
 • Ben 10 ay önce Şikayet Et
  idam şart
  Cevapla
 • yyy 10 ay önce Şikayet Et
  abartma arkadaş kaç milyon oy alan bir parti mensubu üstelik parti halen kapatılmadı
  Cevapla
 • Sivaslı 10 ay önce Şikayet Et
  Adalet bugün serbest bırakır yarin da meclise sokar türkiye burası
  Cevapla
 • guclu 10 ay önce Şikayet Et
  serbest birakilmasinin nedeni savcikik tebligatindan sonra 10 gun gidip teslim olma hakki var ondan serbest birakildi. nedeni bu
  Cevapla
 • yorum 10 ay önce Şikayet Et
  yani 10 gün içinde yurtdısına kacarsa ne olacak ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İmamoğlu'nun balık lokantasındaki fotoğrafını kim servis etti?
BOTAŞ çirkin oyunu deşifre etti: Dertleri Doğal gaz fiyatını yükseltmek