Yeşilyurt Belediye'sinde Başkan yardımcısı görevden alındı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, geziye katılan başkan yardımcılarından Bekir Karakuş'un görevden alındığını açıkladı.

Yeşilyurt Belediye'sinde Başkan yardımcısı görevden alındı
Yeşilyurt Belediye'sinde Başkan yardımcısı görevden alındı
GİRİŞ 16.04.2021 00:11 GÜNCELLEME 16.04.2021 00:14
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi tarafından 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek' projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiği ve geziden 43 kişinin dönmediği iddiaları üzerine İçişleri Bakanlığınca başlatılan soruşturma sürerken, Yeşilyurt Belediyesi konuyla ilgili idari soruşturmasını sürdürüyor.

BAŞKAN YARDIMCISINI GÖREVDEN ALDIK

AK Parti il binasında düzenlediği basın toplantısı ile iddialara cevap veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, soruşturmanın salahiyeti açısından, geziye katılan belediye başkan yardımcılarından Bekir Karakuş’un görevden alındığını söyledi. İl Başkan Vekili İsmail Hakkı Pekel, Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçındağ ve AK Partili Belediye Meclis üyeleri ile basın toplantısı düzenleyen Başkan Çınar, son dönemlerde Yeşilyurt Belediyesi ve AK Parti’nin itibarsızlaştırmaya çalışıldığını ifade ederek açıklama yapma gereği duyduklarını söyledi.

2019 seçimlerinde halkın büyük desteği ile göreve geldiklerini ve bugüne kadar durmadan ve dinlenmeden canla başla çalışmalara devam ettiklerini belirten Çınar, “Yeşilyurt’ta geniş atılımlar yaptık. Birçok projeye öncülük ettik ve halen de devam etmektedir. Seçime 45 proje ile bölgemize değer katacak projeleri hayata geçirme taahhüdünde bulunduğumu projeleri birbir yapmaya başladık" dedi.

Yeşilyurt’ta hayata geçirdikleri projelerin birileri tarafından küçük gösterilmeye ve itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını ifade eden Çınar, “Geçen yıl ilçemizde çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek üzere belediyemize başvurulan proje ile ilgili faydası olur diyerek onay verdik ve mecliste getirdik. Mecliste grupları bulunan siyasi partilerin de oy birliği ile proje kabul edildi ve sonrasında yurt dışı gezisi düzenlendi.

ORTAYA ÇIKACAK SONUÇ KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK

Geziye belediyemiz adına katılan arkadaşlarımız döndükten sonra düzenlenen pasaportlar toplu bir şekilde bizlere teslim edildi ve nüfus müdürlüğüne iletildi. Haliyle üzerinden 1 sene geçtikten sonra bir ay önce Malatya Valiliği soruşturma başlattı. Geziye gidenlerden dönmeyenlerin iddiası üzerine bizlerde belediye olarak iç soruşturma başlattık. Bu olayda ihmal, kusur ve eksikleri olanların ortaya çıkarılması adına şuanda İçişleri Bakanlığının Valilik nezdinde gerekli soruşturması sürüyor. Biz de kendi belediyemizde soruşturmayı devam ettiriyoruz. Ortaya çıkacak sonuç ise kamuoyu ile paylaşılacaktır” şeklinde konuştu.

Çınar, benzer projelerin birçok belediyede de düzenlendiğini anımsatarak soruşturmaların sonucunu kamuoyuna bildireceklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • ayhan 9 ay önce Şikayet Et
  Dönmeyenler vatandaşlıktan çıkarılır, tüm mal varlığına el koyup devlete aktarılır.Eğer kaçmadan hemen önce mallar el değiştirdi ise yine el koyarsın olur biter.
  Cevapla
 • Fatih 9 ay önce Şikayet Et
  Hahahahahah
  Cevapla
 • Sefa 9 ay önce Şikayet Et
  Başkan soruşturmada geç kalmış olan seni şüpheli duruma düşürüyor.
  Cevapla
 • Acaba Caba 9 ay önce Şikayet Et
  "soruşturmaların sonucunu kamuoyuna bildirecekler" mi yoksa olayın unutulmasını mı sağlayacaklar acaba...?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kim Milyoner Olmak İster'de sosyal medyayı sallayan cevap! Kenan İmirzalıoğlu bile şaşırdı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum