Koşuları şikayet edince belediye harekete geçti: Evden 6 kamyon çöp çıktı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, belediye ekiplerinin şikayet üzerine gittikleri evden 6 kamyon çöp çıktı.

Koşuları şikayet edince belediye harekete geçti: Evden 6 kamyon çöp çıktı
Koşuları şikayet edince belediye harekete geçti: Evden 6 kamyon çöp çıktı
GİRİŞ 22.04.2021 15:19 GÜNCELLEME 22.04.2021 15:23
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, belediye ekiplerinin kötü koku şikayeti üzerine gittikleri evden 6 kamyon çöp çıktı.

Kuşadası ilçesi Türkmen Mahallesi'ndeki bir apartmandan kötü kokular gelince bölgede oturanlar belediyeye haber verdi.

 İhbar üzerine bölgeye Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Yapılan araştırmada kötü kokunun Sevinç Sokak Çıkmazı’nda bulunan bir apartmanın ikinci katındaki daireden geldiği saptandı. Ekipler, evde yaşayan Ahmet C.'yi (78) ikna ederek kapıyı açmasını sağladı. Eşi tarafından terk edildiği iddia edilen 3 çocuk babası Ahmet C'nin evinden 6 kamyon çöp ile atık çıkartıldı.

Toplanan çöp ve atıklar imha edilmesi için Aydın Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Bertaraf Merkezi'ne gönderildi. Ardından ev sıcak suyla yıkanıp temizlendi, bit, pire ve haşerelere karşı ilaçlandı.

Bu arada Ahmet C. için Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü'nce yeni eşyaların alınacağı bildirildi.

'KOKUDAN NEFES ALAMAZ HALE GELMİŞTİK'

Yaklaşık 16 yıldır aynı apartmanda yaşadığını belirten Mehmet Apaydın, "Alt komşumuz Ahmet Bey, 4 senedir tek başına yaşıyor. Yakınları tarafından terk edildi. Çocukları ve eşiyle anlaşamadılar. Elektriği ve suyu da kesildi. Suyu olmadığı için pislik içinde yaşamaya başladı. Çöplerini atmamaya başladı. Koku artınca dayanamadık ve yetkililere müracaat ettik. Kokudan nefes alamaz hale gelmiştik. Bu sabah belediye yetkilileri geldi ve şu an o evin temizliği yapılıyor. Yetkililerden Ahmet Bey için uygun bir yer bulmalarını ve yerleştirmelerini istiyoruz. Bu işin kesin çözümü bu. Yoksa bu iş devam eder. Çünkü Ahmet beyin ilgilenen kimsesi, elektriği, suyu yok" dedi.'BUGÜN BİZİM BAYRAMIMIZ'

Mehmet Apaydın'ın eşi Sevim Apaydın ise, "Ahmet Amca 6 yıldır bu durumda. Eşi terk ettikten sonra bu hale geldi.  Bugün bizim bayramımız oldu. 3-4 senedir biz bu kokuyu çektik. Kuşadası Belediyesi'ne çok teşekkür ederiz. Başkanımız Ömer Günel'den Allah razı olsun" diye konuştu.

'KUŞADASI BELEDİYESİ YARDIMIMIZA KOŞTU'

Ahmet C.'nin üst kat komşusu Şengül Aytar da, "Ahmet Amcamız özünde çok iyi bir insandır. Kimseye bir kötülük yaptığını görmedik. Tek başına kalınca bu duruma düştü. Komşumuzun haline bizler de çok üzülüyoruz. Keşke böyle olmasaydı. Kendisini çok ikaz ettik. 'Evini temizletelim, seni huzurevine yerleştirelim' dedik. Direndi, 'Hayır' dedi. Durum bu hale geldi. 3 senedir elektrik ve suyu kesik. İlgileneni de yok. 8 aydır konuyu takip ediyoruz. Gitmediğimiz yer kalmadı. İlgilenen olmadı. Bugün Kuşadası Belediyesi yetkilileri konuya el attı ve yardımımıza koştu. Ahmet Amcanın evi temizleniyor. Umarım her şey Ahmet Amca için de iyi olur. Biz komşuları olarak Ahmet Amcanın bir huzurevine yerleştirilmesini, sıcak bir yuvada yaşamasını ve sıcak yemek yemesini istiyoruz" dedi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
temizlik
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • birecikli 4 ay önce Şikayet Et
  böyle komşuya can kurban 4 yıldır oturup izmişler insan bir tabak yemek verir..günde bir komşu verse adamcagız o haldemi olurdu
  Cevapla
 • Toyo 4 ay önce Şikayet Et
  Adam o hale gelene kadar neredeydiniz.
  Cevapla
 • Ankara 4 ay önce Şikayet Et
  Kuşadası belediyesi 4 yıldır nerdeymiş.başka işlerden fırsat bulamadı galiba
  Cevapla
 • gurbetchi 4 ay önce Şikayet Et
  amcanin halini cok iyi anliyorum.. beyler böyle insanlari ayiplamayin.. asaglamayin.. yardim edin onlara.. amcanin hali özetle sudur.. yalnizlik, derin hayal kirikligi, caresizlik, anksiyete, parasizlik, küskünlük, derin üzüntü, unutkanlik, zihin felcligi, tükenmislik, sevgisiz kalmak, bunlardan en kötüsü yalnizlik..
  Cevapla
 • Bulut 4 ay önce Şikayet Et
  Masumlar apartmanı
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan enflasyon mesajı!
Kapsamlı ittifak araştırmasında çarpıcı sonuç: HDP'yi gizleyelim!