Fatih’in Sokaklarında Bayram Coşkusu

Fatih Belediyesi klasik otomobiller ve İstanbul Hanımefendi, Beyefendisi eşliğinde vatandaşlara çiçek ve şeker paketi hediye ederek bayramlarını kutladı.

Fatih’in Sokaklarında Bayram Coşkusu
Fatih’in Sokaklarında Bayram Coşkusu
GİRİŞ 14.05.2021 00:58 GÜNCELLEME 14.05.2021 00:58

Fatih Belediyesi Ramazan Bayramı’nın birinci günü düzenlediği etkinlikte belediyeye bağlı ekipler, İstanbul Beyefendi ve Hanımefendisi kıyafeti giyen animatörler ile klasik otomobillerden oluşan kortej eşliğinde sokakları dolaşarak vatandaşlara saksı çiçeği ve şeker paketi hediye etti. 

İstanbul Fatih’te, Ramazan Bayramı’nı kutlamak için Fatih Belediyesi ekipleri kortej eşliğinde, salgın nedeniyle evlerinde olan vatandaşlarımıza moral vermek ve bayram coşkusunu yaşatmak amacıyla çiçek ve şeker paketleri hediye etti. Klasik otomobillerle birlikte Ramazan Davulcusu eşliğinde İstanbul Beyefendi ve Hanımefendisi kıyafeti giyen animatörlerden oluşan kortejdeki belediye ekipleri ilçe sokaklarında vatandaşlara saksı çiçeği ve şeker paketi hediyeleri dağıttı. 

FATİHLİLER BALKONDAN SEPET SARKITARAK HEDİYELERİNİ ALDI

Fatih Belediyesi Yedikule Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi önünden hareket eden klasik otomobillerin de yer aldığı kortej, ilçe sokaklarını gezerek, vatandaşların Ramazan Bayramını kutladı. Sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle evinde olan Fatihliler ise cama, balkona çıkarak hem maniler söyleyen ramazan davulcusuna eşlik etti hem de hediyesini almak için sepetlerini sarkıttı.

Fatih Belediyesi görevlileri de sepetlere çiçek ve şeker paketleri koyarak Fatihlilerin yüzlerini gülümsetti. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte, vatandaşlar, kendilerine moral olduğunu söyleyerek, yetkililere teşekkür etti. Gün boyu ilçe sokaklarını dolaşan yaklaşık 120 kişilik 2 ekip, binlerce saksıda Fesleğen ve bayram şekeri paketlerini vatandaşlara hediye etti. 

“Bize bayramlarımızı evde yaşatma fırsatı verdiler”

Etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getiren bir vatandaş, “Tüm çalışan arkadaşlarımızın ve Fatih Belediyemizin bayramını tebrik ediyoruz. Yaptığınız bu hizmetten dolayı da hepinize teşekkür ediyoruz. Bize bayramlarımızı evde yaşatma fırsatı verdiler. Hepinize teşekkür ediyoruz. İyi bayramlar” dedi.

 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sezai Temelli'den gençlere skandal 'Öcalan' çağrısı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum