Başkan Erdoğan, isim vermeden Sedat Peker'in iddialarına değindi

Başkan Erdoğan, son iki haftadır yayınladığı videolarda çeşitli iddialarda bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker'le ilgili isim vermeden konuştu.

GİRİŞ 17.05.2021 22:41 GÜNCELLEME 17.05.2021 22:48
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Peker'in iddialarından medet umanlara sert çıkan Erdoğan, "En büyük üzüntümüz ülkemizde hala çetelerden medet umacak kadar zavallılaşan, küçülen, haysiyet fukarası kişiliklerin olduğunu görmektir. Terör örgütleri gibi suç çeteleri de zehirli bir yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz" dedi.

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son iki haftadır yayınladığı videolarda dile getirdiği ciddi iddialarla ülke gündemine yerleşen suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına dair isim vermeden konuştu.

Sedat Peker neden Dubai’de, neden orada konuşuyor?

Peker'in iddialarıyla ilgili "Bu kirli senaryoyu bozacağız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütleri gibi suç çeteleri de zehirli bir yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz daha sonra başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca, eski Türkiye alışkanlıklarının da hortlamasına müsaade edilmeyeceğini söyledi.Erdoğan'ın konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

"SUÇ ÖRGÜTLERİNİ ÜLKENİN BAŞINA MUSALLAT OLMAKTAN ÇIKARDIK"

"19 yıl önce ülkenin yönetimini devraldığımızda yaptığımız en önemli işlerden biri de geçmişte terör örgütleri ve ideolojik kavgalar yanında suç örgütlerinin cirit attığı ülkemizin her yerinde huzuru sağlamak olmuştur. Yürüttüğümüz kararlı mücadele sayesinde suç örgütlerini ülkenin ve milletin başına musallat olmaktan tamamen çıkardık."

"BU KİRLİ SENARYOYU BOZACAĞIZ"

"Demokrasi ve hukuk dışı her araçtan medet umanlar şimdi yeni arayışlara yönelmişlerdir. Türkiye'yi vesayetin, darbecilerin, gözü doymaz ekonomik tetikçilerin, demokrasiyi hazmedememiş iç ve dış siyaset mühendislerinin, her türünden çetelerin pençesinden nasıl kurtardıysak bu kirli senaryoyu da aynı şekilde bozacağız."

90’lı yıllar senaryosu... Sedat Peker'i kim kullanıyor?

"SUÇ ÖRGÜTLERİ ZEHİRLİ YILAN GİBİDİR"

"En büyük üzüntümüz ülkemizde hala çetelerden medet umacak kadar zavallılaşan, küçülen, haysiyet fukarası kişiliklerin olduğunu görmektir. PKK'yı ve onun destekçilerini bile samimi ve açık bir dille kınamaktan kaçınanların çetelerle aynı yolda yürümeye başlamaları karşısında şu gerçeği tekrar hatırlatmak isterim. Terör örgütleri gibi suç çeteleri de zehirli bir yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz daha sonra başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz."

"ESKİ TÜRKİYE HASTALIKLARINI HORTLATMA NOKTASINDA MESAFE ALAMAYACAKLAR"

"Biz demokrasiye, milli iradeye, hukuka, medeniyetimizin ve tarihimizin üzerimize yüklediği sorumluluklara uygun şekilde çalışmaya, mücadele etmeye, hedeflerimize doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi yollara başvururlarsa vursunlar, eski Türkiye hastalıklarını hortlatma noktasında mesafe alamayacaklar."

ETİKETLER
başkan erdoğan
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • YalnızKurt 6 ay önce Şikayet Et
  Kim mafyadan medet umduysa, çıkar için halkı birbirine düşürdüyse, insanların hayatlarını mahvettiyse Allah en kısa zamanda belasını versin. Kim de sadece Allah'a inanıp güvendiyse, bütün tehditlere rağmen doğruyu savunduysa Allah onun yardımcısı olsun.
  Cevapla
 • alonegreywolf 6 ay önce Şikayet Et
  Bunlar Turancı, ülkücü değil. Çakal bunlar, kurt olamaz
  Cevapla
 • ali ateş 6 ay önce Şikayet Et
  kullanırken iyi idi.
  Cevapla
 • Hyt 6 ay önce Şikayet Et
  Sedat peker şahsi menfaatini müstevlilerin siyasî emellerine tevhit etti , yani ülkesini sevmeyen kim varsa ekmeğine yağ sürdü, bu mu Turancılık soruyorum sana çocuk katili israili bu kadar eleştiren, lanet pkk ile bu kadar uğraşan bir iktidar senin gibi birinden bin kat daha hayırlıdır. kendi menfaatinin turancısı seni. Ülkenin bu zor günlerinde yapılacak iş mi bu. Polis, asker tokatladı diye devlete küsülmez
  Cevapla
 • Alpagu 1453 6 ay önce Şikayet Et
  Dün ak diyen bugün kara diyorsa; çapulcu, bayağı, ucuz ve bozuk kişilik sahibi olduğundandır. Dün bidonlar üikesinin bidonundan medet uman içimizdeki siyonist, terörist sevici cahil,habis, ipsiz, sapsız şeytanlar, dün Cumhur bugün zillet diyen münafıklar ve tüm yoldaşları mafyadan da medet umar hale gelmişler. Vatanımızı, Milletimizi, Müslümanları bu şeytanlardan, terörist sevicilerden, sözde milliyetçilerden, münafıklardan, teröristlerden ve mafyalardan korusun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Benzine 58 kuruş indirim! Akaryakıta 2 TL'yi bulacak indirim yolda
Uzman isim canlı yayında açıkladı! Asgari ücrete 1200 liralık zam beklentisi