İmamoğlu çark etti! Sancaktepe Yenidoğan metro hattını kapatıyor

İBB Başkanı İmamoğlu, "Duran metro inşaatlarını tekrar harekete geçirdik" dediği Sancaktepe Yenidoğan metro inşaatını durdurma kararı verdi. Kazı çalışmalarına başlanan Sancaktepe Yenidoğan metro hattı şimdi kapatılıyor.

GİRİŞ 03.06.2021 14:40 GÜNCELLEME 04.06.2021 18:12
Bu Habere 88 Yorum Yapılmış

Kazı çalışmalarına başlanan Sancaktepe Yenidoğan metro hattı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi.

"Duran metro inşaatlarını harekete geçirdik" sloganıyla açıklamalar yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, projeyi hayata geçiremeyince, inşaatı durdurma kararı verdi. İmamoğlu'nun talimatının ardından, yapılan kazı çalışmaları Büyükşehir Belediye ekiplerince metro kazısı kapatılmaya başlandı.

Metro inşaatındaki kapatma çalışmaları bir vatandaş tarafından görüntülendi. O görüntüler sosyal medyada tepki çekerken, bu kararın İstanbullulara para ve zaman kaybettireceği yönünde eleştiriler yağdı.

METRO HATTI İÇİN TÖREN DÜZENLENMİŞTİ

Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı'nda 2. tünel açma makinesinin (TBM) kazıya başlaması dolayısıyla tören düzenlenmiş, Sancaktepe'deki şantiye alanında düzenlenen törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu projenin Sancaktepe Şehir Hastanesi'ne kadar olan kısmını 2023 başında bitireceklerini, kalan etabı ise 2024 başında tamamlayacaklarını açıklamıştı.

KAYNAK: SÜPERHABER
YORUMLAR 88
 • GEREKSİZ 1 yıl önce Şikayet Et
  Sancaktepe Yenidoğan metro hattı İÇİN ÇEKİLEN KREDİ NE OLDU
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  O kredi ile doldurulan inşaat alanına metro heykeli yapılacakmış.
  Cevapla
 • küçk hüsamettin 1 yıl önce Şikayet Et
  ah istanbul, istanbul olalı hiç örmedi böyle keder
  Cevapla
 • Abdullah Seven 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP zihniyeti put dikerek çalmanın haricinde başka bir şey yapmaya muktedir değildir.
  Cevapla
 • İstanbul lu 1 yıl önce Şikayet Et
  Guguk kuşu siyaseti İstanbul talan ediliyor beyler İstanbul da hırsız var bir mankeni ortaya koymuşlar bizi ona baktırıp arka planda Türkiye'nin kalbi İstanbul'u talan ediyorlar bunlar illegal örgütün ağına düşmüş yerel yönetimler bunlar zavallı ey İstanbullu yüklü borça hazır ol verdiğin oylar zam olarak geri gelecek bu gün değilse yarın yazık ettin İstanbul'a İstanbullu tayyipe bir ceza verelim derken Allah cezayı verdi .herşey güzel mi
  Cevapla
 • ,,??? 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok da iyi yapmış o kadar aç gözlü insanlar varken metro gelecek diye evleri 2 katına çıkardılar adamların tek sloganı metroya yakın di ne oldu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan Yunanistan açıklaması: Gereği neyse yapacağız
Barış Yarkadaş'tan bomba iddia: Türkiye İttifakı kurulacak, sembolü de sıkışan iki el