2021 YKS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak? ÖSYM kılavuzda YKS sınav yerleri tarihini duyurdu!

YKS sınavı için geri sayım başladı. 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde üç oturum şeklinde düzenlenecek sınava kısa bir zaman kaldı. Öğrenciler sınava girecekleri okul, sıra ve salon bilgisini gösteren YKS sınav giriş yerlerinin açıklanacağı tarihe odaklandı. ÖSYM YKS sınav giriş belgesini AİS üzerinden duyuracak. Peki YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte kılavuzda belirtilen tarih...

2021 YKS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak? ÖSYM kılavuzda YKS sınav yerleri tarihini duyurdu!
2021 YKS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak? ÖSYM kılavuzda YKS sınav yerleri tarihini duyurdu!
GİRİŞ 09.06.2021 08:50 GÜNCELLEME 09.06.2021 08:50
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

YKS sınav yerleri, üniversite eğitimi almak isteyen ve  sınava hazırlık yapan öğrencilerin gündeminde ilk sırada yer alıyor. Sınava 20 günden az bir zaman kala YKS sınav giriş belgesinin erişime açılacağı tarih merak konusu oldu. Öğrenciler sınava başvuru esnasında sınava girmek istedikleri şehir ve ilçe bilgisini ÖSYM ile paylaştı. YKS sınav yerlerini, öğrencilerin seçimlerine göre belirleyecek. YKS sınav giriş belgesi AİS üzerinden açıklanırken belgede okulun açık adresi, salon, sıra numarası gibi bilgiler yer alacak. Peki YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte YKS sınav giriş belgesinin ilan edileceği tarih…

YKS Sınav Giriş Belgesi Ne Zaman Açıklanacak?

26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak üniversite sınavının giriş belgeleri sınavdan yaklaşık 10 gün önce adayların erişimine açılacak. Sınav giriş belgeleri e-posta veya herhangi bir yolla adayların adreslerine gönderilmeyecek. 

YKS sınavına girişte adayların ilgili oturuma ait sınava giriş belgelerinin renkli veya beyaz olarak çıktısını yanında bulundurması zorunludur. Sınav giriş belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

YKS Sınav Giriş Belgesi Nereden Sorgulanır?

Sınava giriş belgelerinde adayların fotoğrafının bulunması zorunludur. YKS sınav giriş belgesinde adayların sınava girecekleri okul, salon ve sıra bilgisi yer alacaktır. Adaylar sınavdan en az 10 gün önce erişime açılan YKS sınav yerlerini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden T.C kimlik numarası ve aday şifreleriyle öğrenebilirler.

YKS Sınav Giriş Belgesi Öğrenmek İçin Tıklayınız (Açıklandığında Aktif Olacak)

Riskli Durumda Olan Öğrenciler Dikkat!

Sağlık Bakanlığından elektronik ortamda alınan veriler doğrultusunda riskli durumda olan adayların talebi işleme alınacak, riskli durumda olmayan adayların talepleri işleme alınmayacak. Covid-19 durumu nedeniyle sınava gireceği sınav merkezini değiştirmek isteyen adayların ÖSYM Başkanlığına veya farklı birimlere başvuru yapmasına gerek yoktur. Sadece ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (https://ais.osym.gov.tr) yapılacak bildirimler işleme alınacaktır. 

Sınava Girerken Yanında Bulundurulması Gereken Belgeler!

Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayların sınava girebilmeleri için 2021-YKS’nin ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı veya fotoğraflı T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanlarında bulundurmaları zorunludur. Sürücü belgesi Meslek kimlik kartları, öğrenci kimlik kartı vb. diğer tüm belgeler, sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir. 

YORUMLAR 1
  • Gaziantep27 2 yıl önce Şikayet Et
    Yks sınavında oxford sınavı gibi yapin.Lgs yi yks sinavi gibi yapan yks ye ne yapmaz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Katar ve BAE'den İran açıklaması
MİT Başkanı İbrahim Kalın ile CIA Başkanı William Burns'ten kritik Gazze görüşmesi